Strona główna  /  Lista porad  /  Ukojenie dla poparzonej skóry
 

Ukojenie dla poparzonej skóry

ukojenie dla poparzonej skóry

Ukojenie dla poparzonej skóry

Zamiast opalenizny pojawia się zaczerwienie, ból, pieczenie. Możemy sobie pomóc sięgając nie do apteczki, a do spiżarni.

Latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu odpoczywając w  promieniach słonecznych.  W euforii wakacji zdarza się zapomnieć o odpowiedniej ochronie skóry, a kąpiel słoneczna czasem źle się dla niej kończy. Zamiast opalenizny pojawia się zaczerwienie, ból, pieczenie. Możemy sobie pomóc sięgając nie do apteczki, a do spiżarni. Poniżej kilka domowych sposobów na ukojenie poparzonej skóry.

 

  • Ogórek

Zmniejsza opuchliznę, obrzęk, działa chłodząco, a także przeciwbólowo.

Wystarczy schłodzić ogórek w lodówce, a następnie go zmiksować, odcisnąć nadmiar wody i nałożyć na poparzoną skórę. Zostawić na 15 minut.

  • Pomidor

Zawiera likopen, który skutecznie wyciągnie ciepło z poparzonego miejsca. Schłodzonego pomidora należy pokroić w plastry. Położyć plastry na skórze i zostawić przynajmniej na 40 minut.

Ponadto regularne spożywanie pomidorów może znacznie obniżyć ryzyko wystąpienia poparzeń słonecznych w przyszłości, gdyż zawarty w nich likopen wraz z przeciwutleniaczami wzmacniają naturalną ochronę skóry przed słońcem.

  • Ziemniaki

Sok z ziemniaków przeciwdziała powstaniu pęcherzy i łagodzi ból. Możemy zetrzeć ziemniaki, a następnie powstałą masę nałożyć na skórę, przykryć gazą i zostawić na 20- 30 minut. Dobrze sprawdzają się też obierki z ziemniaków, które nakładamy bezpośrednio na skórę.

  • Miód

Dzięki swoim właściwością przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym przyspiesza gojenie skóry. Nasza skóra natychmiast odczuje ulgę.

Wystarczy na gazę nałożyć miód. Tak przygotowany okład przykładamy na poparzone miejsce. Należy pozostawić na 15 minut.

Zobacz również:

samoopalacz | nawilżenie skóry | krzemionka