Strona główna  /  Lista porad  /  Samoopalacze
 

Samoopalacze

samoopalacze

Samoopalacze

Samoopalacz jest produktem kosmetycznym mającym za zadanie nadanie skórze brązowego kolorytu bez udziału promieniowania UV, imituje efekt opalonej skóry. Zabarwienie skóry powstaje po kilku godzinach od aplikacji i utrzymuje się przez kilka dni. Stosowanie samoopalaczy to zdrowsza alternatywa dla uzyskania przyciemnienia skóry.

 

Na czym polega działanie samoopalaczy?
Samoopalacz działa na zasadzie reakcji chemicznej substancji aktywnej ze skóra. Tymi substancjami są najczęściej erytruloza lub DHA- dihydroksyaceton. Reakcja ta polega na połączeniu cukru, którym jest substancja aktywna z białkiem, który stanowi skóra.

 

Czy samoopalacze szkodzą skórze?
Samoopalacze mają swoje plusy i minusy. Skład samoopalacz nie jest najlepszą mieszanką substancji dla skóry, ale w stosunku do promieniowania UV stosowanie samoopalaczy jest bezpieczniejsze i mniej szkodliwe.

 

Czy samoopalacz chroni przed promieniowaniem UV?
Nie, zabarwienie skóry powstałe w skutek aplikacji kosmetyku nie tworzy ochrony przed UV.

 

Jak właściwie zaaplikować samoopalacz? I jak przygotować skórę do aplikacji?
Dla uzyskania ładnego efektu po aplikacji samoopalacza niezbędna jest wprawa w stosowaniu kosmetyku. Przede wszystkim preparat należy rozprowadzić równomiernie i dokładnie wcierając w skórę. Należy również aplikować małe ilości kremu i odczekać do całkowitego wchłonięcia. Przed nałożeniem zalecane jest wykonacie peelingu całego ciała.

Zobacz również:

peeling kwasami owocowymi | beta glukan w kosmetyce | naturalne oczyszczanie