Strona główna  /  Lista porad  /  Krzemionka - minerał z misją
 

Krzemionka - minerał z misją

krzemionka - minerał z misją

Krzemionka - minerał z misją

Krzem jest jednym z ważniejszych składników naszych tkanek.  Ten niezwykły składnik jest niezbędny do produkcji kolagenu i wchłaniania wapnia.

Wiele osób obawia się ryzyka płynącego ze stosowania sypkich kosmetyków do makijażu. Obawa ta wynika ze zdolności do wnikania sypkich składników do płuc przez drogi oddechowe.  Dlatego marka RMS Beauty stworzyła puder o nazwie „un” powder , którego składniki nie stwarzają zagrożenia dla jego użytkowników.

Krzemionka jest składnikiem pochodzącym ze skorupy ziemskiej. Jest ważnym składnikiem praktycznie wszystkich minerałów tworzących skały.  W dodatku, krzem jest jednym z ważniejszych składników naszych tkanek.  Ten niezwykły składnik jest niezbędny do produkcji kolagenu i wchłaniania wapnia. Z tego też powodu jest coraz częściej stosowanym składnikiem w produktach kosmetycznych.

Stosowane są dwa główne rodzaje krzemionki, a mianowicie amorficzna i krystaliczna. Pierwszy z nich jest to najczęściej używany typ krzemionki w  produktach kosmetycznych i został również zastosowany w pudrze „un powder”. Natomiast w przypadku krzemionki krystalicznej odkryto, że wdychanie jej może powodować poważne problemy zdrowotne takiej jak rak płuc, pylica i inne choroby oddechowe. 

Krzemionka ze względu na swoje właściwości do absorbowania tłuszczu, jest doskonałym składnikiem wchłaniającym i kotrolującym wydzielanie sebum. Zatem krzemionka jest idealnym składnikiem do zastosowania w pudrach, ponieważ przedłuża trwałość i świeżość makijażu przez cały dzień, a ponadto doskonale wygładza skórę. Powoduje, że skóra jest miękka w dotyku i ukrywa drobne niedoskonałości.

 Wystarczy, że nałożysz makijaż jak zwykle, a na jego wykończenie użyjesz pudru „un powder” w strefie T, ewentualnie w innych obszarach wymagających zmatowienia. Dodatkowym bonusem zastawania pudru będzie przedłużenie trwałości cieni do powiek.

Poznaj produkty

Zobacz również:

makijaż mineralny | róża alpejska | demakijaż olejem kokosowym

Produkty powiązane