Strona główna  /  Lista porad  /  Trądzik pospolity– zmień podejście do pielęgnacji skóry!
 

Trądzik pospolity– zmień podejście do pielęgnacji skóry!

trądzik pospolity– zmień podejście do pielęgnacji skóry!

Trądzik pospolity– zmień podejście do pielęgnacji skóry!

Trądzik pospolity to problem głównie osób w młodym wieku, ale coraz częściej dotyczy również osób dojrzałych. 

 

Trądzik pospolity to problem głównie osób w młodym wieku, ale coraz częściej dotyczy również osób dojrzałych. Niewłaściwa dieta, styl życia, ale przede wszystkim niewłaściwa pielęgnacja skóry powodują, że trądzik dla wielu ludzi  staje się problem nie do pokonania. Jednakże większość osób podchodzi do tematu trądziku wybiórczo, natomiast tu potrzebne są kompleksowe działania. Wprowadzenie zmian na kilku płaszczyznach spowoduje, że zapomnimy o trądziku raz na zawsze!

 

Jesteś tym, co jesz!

W przypadku skór problematycznych niewłaściwa dieta może okazać się kluczowym elementem powodującym występowanie zmian skórnych. Dotyczy to w szczególności spożywania w nadmiarze żywności przetworzonej, napojów gazowanych oraz używek. Wprowadzenie zbilansowanej diety opartej na dużej ilości owoców, warzyw, kasz oraz zdrowych tłuszczy spowoduje poprawę wyglądu skóry. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Oczyszczanie organizmu z toksyn jest procesem długotrwałym, więc na efekty będzie trzeba poczekać, ale na pewno będzie warto!

 

Ogranicz stres.

Stres nie tylko może przyspieszyć proces starzenia naszej skóry, ale również przyczynia się do powstawania trądzikowych zmian zapalnych. Podwyższony poziom kortyzolu we krwi w trakcie stresu nie będzie wpływać korzystnie na wygląd naszej skóry. Ponadto nadmierny stres powoduje, że mamy większą skłonność do rozdrapywania zmian zapalnych na skórze, co przyczynia się do ich rozprzestrzeniania.

 

Zadbaj właściwie o skórę.

Jeśli borykasz się z problemem trądziku od dłuższego czasu na pewno wypróbowałeś już wiele preparatów dostępnych na rynku. Niestety efekty poprawy wyglądu skóry były chwilowe, a później trądzik wracał z podwojoną siłą. My proponujemy trochę inne podejście do pielęgnacji skóry trądzikowej. Odmienność ta polega na wzmacnianiu skóry, a nie eliminowaniu pojawiających się zmian. Wzmocnienie to polega na przywróceniu prawidłowego nawilżenia i wzmocnieniu płaszcza ochronnego skóry. Skóra w dobrej kondycji jest znacznie odporniejsza na powstawanie nowych zmian. Przywrócenie prawidłowej kondycji skóry najlepiej zapewnią nam kosmetyki oparte na olejach roślinnych przeznczonych do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się. Istotne jest uzupełnienie braków lipidów w skórze spowodowane nadmiernym stosowaniem produktów odtłuszczających. Dodatkowo należy zadbać o jej dokładne, ale delikatne oczyszczanie oraz złuszczanie. Regularne złuszczanie pozwala na znormalizowanie procesu keratynizacji naskórka, co ograniczy powstawania zmian zapalnych oraz zaskórników. Istotne jest również zastosowanie składników o działaniu sebostatycznym, antybakteryjnym oraz przeciwzapalnym. Poniżej prezentujemy prawidłowo skomponowaną pielęgnację dla skóry trądzikowej zarówno dla osób młodych jaki i dojrzałych.

 

Purifying Cleanser, Beyond Organic, 50ml, 62,00zł

Przejdź do produktu!

1363

Clarifying Toner, Beyond Organic, 120ml, 62zł

Przejdź do produktu!

1361

 

Treatment Gel, Beyond Organic, 30ml, 62zł

Przejdź do produktu!

1362

Light 24 Hour Moisturizer, Beyond Organic, 30ml, 92zł

Przejdź do produktu!

1353

Rescue Salve, Beyond Organic, 30ml, 130zł

Przejdź do produktu!

1978

Organic Gentle Facial Exfoliator, Beyond, 50ml, 166zł

Przejdź do produktu!

1003

Zobacz również:

róża alpejska | farbowanie włosów | samoopalacz