Strona główna  /  Lista porad  /  Róża alpejska - organiczny retinol
 

Róża alpejska - organiczny retinol

róża alpejska - organiczny retinol

Róża alpejska - organiczny retinol

Kilka badań in vitro i in vivo udowodniło, że składniki aktywne róży alpejskiej hamują karbonylację protein skóry – nieodwracalny i nie dający się naprawić, związany ze starzeniem się proces , który wywołują reaktywne cząsteczki tlenu oraz mają działanie przeciwwirusowe.

„Alpine Rose Active” to oczyszczony ekstrakt z liści organicznej róży alpejskiej, który zapobiega karbonylacji białek skóry i chroni ją przez wirusem opryszczki. Róża alpejska jest jedną z najbardziej typowych i cennych roślin występujących w szwajcarskich alpach. Rośnie na dużych wysokościach, na zakwaszonych i ubogich w składniki odżywcze glebach, gdzie rozwinęła imponujące strategie obronne, które pomagają jej chronić się przez odwodnieniem oraz atakiem wolnych rodników i patogenów.  Mimo swych wyjątkowych właściwości róża alpejska nie jest jeszcze szeroko stosowana w kosmetyce.

We współpracy w kilkoma różnymi Uniwersytetami Instytut Mibelle Biochemystry badał właściwości tego ekstraktu roślinnego przez ponad 3 lata. Badania pokazały, że z liści róży alpejskiej można pozyskać wiele ciekawych składników. Odkryto w nich flawonoidy, m.in. taksyfolinę, która posiada właściwości antyoksydacyjne i przeciwwirusowe.  Aby pozyskać aktywny składnik kosmetyków pochodzący z róży alpejskiej Mibelle Biochemystry, współpracując z organicznymi gospodarstwami rolnymi i ekspertami, stworzyło swoje własne plantacje w Aplach Szwajcarskich.

 

Kilka badań in vitro i in vivo udowodniło, że składniki aktywne róży alpejskiej:

  • hamują karbonylację protein skóry – nieodwracalny i nie dający się naprawić, związany ze starzeniem się proces, który wywołują reaktywne cząsteczki tlenu
  • mają działanie przeciwwirusowe

Kompleks z róży alpejskiej (Alpine Rose Active) chroni białka skóry przed zniszczeniem wywoływanym stresem oksydacyjnym, a także wzmacnia ochronę przed patogenami.

 

Kompleks Alpine Rose Active jest certyfikowany przez EcoCert i zawiera:

  • 99,91% składników pochodzenia naturalnego
  • 59,829% składników z rolnictwa organicznego

 

Poznaj kosmetyki z Alpine Rose Active marki Beyond Organic Skincare:

Zobacz również:

tusz dla wrażliwych oczu | farbowanie włosów | resweratrol