Strona główna  /  Lista porad  /  Podrażnienia po goleniu
 

Podrażnienia po goleniu

podrażnienia po goleniu

Podrażnienia po goleniu

Golenie to nieodzowny element dnia każdego mężczyzny. Jednakże uzyskanie gładkiej skóry po goleniu to wyzwanie dla większości Panów. Najczęstszym problemem są liczne podrażnienia i zaczerwienienie skóry. Prezentujemy sprawdzone sposoby na zachowanie zdrowej skóry bez podrażnień.

1. Zmiękczaj zarost!

Nawet, gdy masz mało czasu nie zapominaj o zastosowaniu produktu, który zmiękczy zarost przed goleniem. Możesz do tego użyć odpowiedniego żelu lub pianki. Pozwoli to na łatwiejsze usunięcie zarostu, zmniejszy tarcie maszynki o skórę, a tym samym zmniejszy ryzyko podrażnień.

Polecany produkt:

Shave foam gel


2. Delikatnie oczyszczaj.

Jeśli czujesz, że po użyciu pianki zmycie skóry samą wodą to za mało używaj wyłącznie delikatnych preparatów do oczyszczania. Warto je również włączyć do codziennej pielęgnacji. Odpowiednio dobrany preparat nie będzie powodował wysuszania skóry, a  wzbogacony o odpowiednie składniki zminimalizuje ryzyko podrażnień.

Polecany produkt:

Detoxifying Cleasner, Beyond Organic


3. Regularniej złuszczaj.

Jeśli chcesz zmniejszyć prawdopodobieństwo wrastania włosków i występowania stanów zapalnych pamiętaj o regularnym złuszczaniu skóry. W tym przypadku idealnie sprawdzi się kosmetyk delikatnie usuwający zrogowaciały naskórek, ale nie potęgujący podrażnień.

Polecany produkt:

Green Apple żel złuszczający

 

4. Odpowiednie nawilżenie i łagodzenie.

Skóra posiadający odpowiedni poziom nawilżenie znacznie rzadziej ulega podrażnieniom. Dlatego należny pamiętać o codziennym nawilżeniu. Najlepiej, aby kosmetyk posiadał również właściwości kojące i łagodzące.

Polecany produkt:

Regenerating Night Cream, Beyond Organic

Zobacz również:

najlepszy krem pod oczy | antyoksydacja | podrażnienia po goleniu