Strona główna  /  Lista porad  /  Antyoksydacja
 

Antyoksydacja

antyoksydacja

Antyoksydacja

Antyoksydacja jest procesem mającym na celu eliminowanie wolnych rodników. Spektrum działania przeciwutleniacza zależy od jego rodzaju. Jednakże każdy antyutleniacz spowalnia proces starzenia skóry. Ogranicza stres oksydacyjny naszej skóry. Ich głównym źródłem są owoce i warzywa, ale znajdziemy je również w suplementach diety i kosmetykach.


Co to są wolne rodniki?
Wolne rodniki są to substancje chemiczne charakteryzujące się wysoką aktywnością chemiczną. Wpływają one destrukcyjnie na nasz organizm. Wzrost wolnych rodników odnotowuje się w przypadku palenia papierosów, spożywania alkoholu, opalania się oraz  przebywania w zanieczyszczonym środowisku.

Jakie składniki są uznawana za antyoksydanty?
Do najbardziej rozpowszechnionych antyoksydantów zaliczymy  witaminy A, E, C, karetenoidy, ekstrakt z zielonej herbaty,  bioflawonidy, selen czy  kwas ferulowy.

 

Dla kogo dedykowane są kosmetyki z antyoksydantami?
Preparaty oparte na antyoksydantach są dedykowane dla wszystkich osób, które prowadzą stresujący tryb życia, palą papierosy lub ich skóra wymaga rewitalizacji. Kosmetyki z antyoksydantami polecane są również dla skór młodych, jak i dojrzałych  w celu spowolnienia procesu starzenia.


Popularnym antyoksydantem jest witamina C. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze  takiego preparatu?
Przy wyborze kosmetyków z wiataminą C należy zwrócić uwagę na stężenie witaminy C w danym produkcie. Niskie stężenia mogą się sprawdzać w preparatach np. na okolice oczu, natomiast w przypadku  twarzy i dekoltu lepiej sprawdzą się wyższe stężenia. Istotna jest też kwestia formy zastosowanej witaminy C. Powinno się wybierać preparaty ze stabilną formą witaminy C, która nie ulega utlenieniu.

Zobacz również:

beta glukan w kosmetyce | naturalne oczyszczanie | fotostarzenie skóry