Strona główna  /  Lista porad  /  Pierwsze zmarszczki
 

Pierwsze zmarszczki

pierwsze zmarszczki

Pierwsze zmarszczki

W dzisiejszych czasach o występowaniu pierwszych zmarszczek rozmawia się w coraz młodszym wieku. Ich pierwsze symptomy możemy zauważyć w okolicach oczu. Moment ich powstania jest uzależniony od naszej pielęgnacji. Odpowiednio dobranymi preparatami można znacznie opóźnić ten proces.


W jakim wieku są zauważalne pierwsze zmarszczki?
Pierwsze zmarszczki pojawiają się najczęściej około 25 roku życia. Moment ich pojawienia się na naszej skórze jest uzależniony od uwarunkowania genetycznego, pielęgnacji oraz diety. Zmarszczki najszybciej pojawiają się u kobiet, które nadmiernie wystawią skórę na ekspozycje słoneczną i nie dostarczają skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia.


Jak im zapobiegać?
Celem spowolnia pojawienia się zmarszczek należy włączyć do codziennej pielęgnacji kosmetyki silnie nawilżające i rewitalizujące skórę. W swoim składzie powinny zawierać kompleksy witamin i antyoksydantów. Zalecane jest również stosowanie kosmetyków opartych na peptydach biomimetycznych, które nadzorują prawidłowe funkcjonowanie skóry.


Czy stosowanie silnych preparatów w młodym wieku spowolni powstawanie pierwszych zmarszczek?
Dobór preparatu powinien być uzależniony od potrzeb naszej skóry. Młoda skóra nie potrzebuje silnych składników przeciwstarzeniowych. Stosowanie ich nie ma większej zasadności ze względu na fakt, iż skóra wykorzystuje tylko te składniki, których występuje niedobór.

Zobacz również:

wosk pszczeli | krzemionka | samoopalacz

Produkty powiązane