Strona główna  /  Lista porad  /  Pielęgnacja skóry mężczyzn
 

Pielęgnacja skóry mężczyzn

pielęgnacja skóry mężczyzn

Pielęgnacja skóry mężczyzn

W pielęgnacji skóry mężczyzn należy pamiętać o różnicach w budowie i funkcjonowaniu w stosunku do kobiet.  Jest znacznie grubsza i wolniej się starzeje. Charakteryzuje się również mniejszą wrażliwością na czynniki zewnętrzne. Jednakże należy pamiętać, że tak samo jak skóra kobiet wymaga odpowiedniej pielęgnacji.


Na czym polega różnica w dbałości o twarz kobiety i mężczyzny?
Skóra mężczyzn wymaga odmiennej pielęgnacji w stosunku do kobiet przede wszystkim ze względu na golenie. Skóra po goleniu jest podrażniona oraz skłonna do zakażeń. Golenie może również zaburzyć odpowiednie nawilżenie naskórka. Mężczyzna powinien dobierać kosmetyki przede wszystkim o działaniu łagodzącym i niwelującym podrażnienia po goleniu. Podstawowy krem nawilżający może nie spełniać tych funkcji. W przypadku kosmetyków dla mężczyzn również konsystencja kremu powinna być lżejsza niż w przypadku kobiet, ponieważ skóra mężczyzn wydziela więcej sebum niż w przypadku kobiet.


Jak dbać o podrażnioną skórę po goleniu?
Podrażnioną skórę po goleniu należy pielęgnować za pomocom odpowiednio dobranych kosmetyków łagodzących. Idealnie sprawdzają się kosmetyki na bazie aloesu, pantenolu i rumianku. Należy również używać delikatnych żeli myjących. Nie powinno używać się preparatów na bazie alkoholu. Zalecane są również kosmetyki o działaniu chłodzącym


Jak radzić sobie z goleniem skóry trądzikowej?
W przypadku skóry trądzikowej golenie jest trudnym wyzwaniem.  Do golenia należy wybierać maszynki jednokrotnego użytku. Podczas golenia należy omijać stany zapalne. Natomiast po goleniu należy przecierać skórę tonikiem antybakteryjnym. W przypadku kremu należy wybrać preparat o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym.

Do jakiego kosmetyku przekonać mężczyznę w pierwszej kolejności?
W pierwszej kolejności należy przekonać mężczyznę do używania kremu. Jest to bardzo waży element pielęgnacji, ponieważ nieodpowiednie nawilżenie skóry wpływa na stan bariery naskórkowej oraz na jej gorsze funkcjonowanie. Może powodować to szybsze starzenie oraz mniejszą odporność na wszelkiego typu zakażenia. Równocześnie odpowiednio dobrany krem zniweluje podrażnia po goleniu i zredukuje uczycie szorstkości skóry.

Czy dla pielęgnacji i higieny twarzy ma znaczenie sposób golenia?
W celu zachowania najlepszej higieny skóry zalecane jest stosowanie maszynek jednorazowych. Ogranicza to możliwość rozwoju bakterii na ostrzu i zmniejsza ryzyko zakażenia. Jest to w szczególności istotne w przypadku skór trądzikowych i skłonnych do zakażenia okołomieszkowego.

Zobacz również:

purifying mask | demakijaż olejem kokosowym | róża alpejska