Strona główna  /  Lista porad  /  Pielęgnacja dłoni
 

Pielęgnacja dłoni

pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni

Właściwa pielęgnacja dłoni jest szczególne istotna ze względna na częsty kontakt z czynnikami atmosferycznymi oraz środkami chemicznymi. Również mycie dłoni, które pozwala na utrzymanie dłoni w odpowiedniej higienie przyczynia się do wysuszania skóry. Zadbane dłonie to nie tylko zrobiony manicure, ale również zadbana i zdrowa skóra.


Co jest podstawą pielęgnacji dłoni?
Podstawą pielęgnacji dłoni jest ich regularne nawilżanie. Najlepiej aplikować krem nawilżający po każdym myciu dłoni. Należy również pamiętać o regularnym złuszczaniu i stosowaniu masek nawilżających. Istotna jest również kwestia stosowania  ochrony przeciwsłonecznej, aby zapobiec fotostarzeniu.


Co można zaradzić w przypadku bardzo suchej skóry dłoni?
Sposobem na wysuszone dłonie jest aplikacja na dłonie maski nawilżającej i nałożenie odpowiednich rękawiczek. Taki zabieg pozwoli na przywrócenie nawilżenia skóry i odbudowę bariery naskórkowej.


Jakie poradzić sobie z przebarwieniami na dłoniach?
Na przebarwienia na dłoniach można stosować takie same zabiegi i kremy jak na skórę twarzy. Są również dostępne specjalne preparaty rozjaśniające oraz kremy z filtrem UV dla skóry dłoni.

Zobacz również:

naturalny dezodorant | przetłuszczanie włosów | makijaż naturalny