Strona główna  /  Lista porad  /  Przetłuszczanie włosów
 

Przetłuszczanie włosów

przetłuszczanie włosów

Przetłuszczanie włosów

Za przetłuszczanie włosów odpowiedzialne jest nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. Przetłuszczanie przyczynia się do utraty objętości i nadmiernego połysku fryzury. Istnieje wiele przyczyn przetłuszczania włosów, do których między innymi zaliczamy zaburzenia hormonalne. W pielęgnacji włosów ze skłonnością do przetłuszczania należy unikać kosmetyków nadmiernie obciążających włosy.


Jak ograniczyć nadmierne przetłuszczanie włosów?
Przetłuszczanie włosów można ograniczyć za pomocą doboru odpowiedniego szamponu. W szamponach tego typu należy szukać substancji o działaniu sebostatycznym, czyli między innymi pokrzywa, wyciąg z rzodkwi. Należy unikać substancji drażniących i mocno odtłuszczających skórę głowy. Warto również dobrać szampon, który oprócz ograniczenia łojotoku będzie nawilżał włosy i skórę głowy.

Czy przy włosach przetłuszczających mogę stosować odżywki do włosów?
Tak. W takim przypadku należy zastosować lekką odżywkę do włosów przetłuszczających, aby uniknąć zbędnego obciążenia. Zalecane jest również nakładanie odżywki z ominięciem nasady głowy, a jedynie na końce włosów.


Czy istnieją czynniki zwiększające przetłuszczanie włosów?
Do czynników predysponujących do przetłuszczania zaliczamy stosowanie preparatów mocno odtłuszczających, drażnienie skóry głowy, nieprawidłowa dieta oraz nadmierne przegrzewanie.

Zobacz również:

pielęgnacja włosów | krzemionka | skóra atopowa

Produkty powiązane