Strona główna  /  Lista porad  /  Pielęgnacja 20+
 

Pielęgnacja 20+

pielęgnacja 20+

Pielęgnacja 20+

Pielęgnacja skóry po 20 roku życia powinna opierać się głównie na oczyszczaniu i intensywnym nawilżaniu skóry.

 Pielęgnacja skóry  po 20 roku życia powinna opierać się głównie na oczyszczaniu i intensywnym nawilżaniu skóry. Skóra młodego mężczyzny zazwyczaj nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest gładka, napięta i bez widocznych zmarszczek. Jednakże, żeby cieszyć się takim stanem przez długi czas nie możemy dopuszczać do nadmiernego wysuszenia skóry. Z każdym rokiem produkcja sebum jest coraz mniejsza, więc tylko właściwa pielęgnacja pozwoli na zachowanie młodej skóry na dłużej.

 

1. Dokładne oczyszczanie.

Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji skóry w każdym wieku, jedkże w przypadku skór młodych jest szczególnie istotne. Wynika to z skłonności skóry do występowoania wyprysków oraz tworzenia zaskórników. Do codziennego oczyszczenia najlepiej stosować żele lub pianki myjące. Należy unikać silnie odtłuszczających skórę żeli i toników oparty na alkoholu.

 

2. Codzienna dawka złuszczania.

Złuszczanie skóry ma kluczowe znaczenie dla utrzymania świeżości i blasku skóry. Warto zadbać o codzienne delikatne złuszczanie naskórka. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kosmetyki na bazie kwasów. W przypadku skór młodych najlepiej sprawdzi się kwas migdałowy lub salicylowy. Najlepsze efekty uzyskamy stosując produkty zawierające mieszanki różnych kwasów.  Takie składniki znajdziemy w toniku, serum lub w kremie.  Produkty z zawartością kwasów należy stosować na noc.

 

3. Nie zapominaj o nawilżaniu.

Krem nawilżający powinieneś nakładać codziennie rano i wieczorem. Konsystencję produktu należy dobrać w zależności od rodzaju skóry. W przypadku skór tłustych wybieraj kosmetyki o lekkich konsystencjach, natomiast dla skór suchych lepiej sprawdzą się kosmetyki o bogatszej konsystencji. Jeśli chcesz kupić dwa oddzielne kremy na dzień i na noc, do pielęgnacji na noc postaraj się dobrać krem o nieco cięższej konsystencji niż na dzień. Pamiętaj, że nawet skóra problematyczna z skłonnościami do trądziku pospolitego wymaga regularnego nawilżania. W kosmetykach szukaj takich składników aktywnych jak: kwas hialuronowy, pantenol, beta-glukan, olejek migdałowy i kokoksowy.

Zobacz również:

resweratrol | samoopalacz | krzemionka