Strona główna  /  Lista porad  /  Czy można pokonać łysienie?
 

Czy można pokonać łysienie?

czy można pokonać łysienie?

Czy można pokonać łysienie?

Włosy to bez wątpienia jeden z podstawowych atrybutów męskości, zazwyczaj kojarzone są z witalnością i energią. Niestety wypadanie włosów dotyczy większości mężczyzn, według badań aż 8 na 10 panów styka się z tym problemem.

Łysienie typu męskiego to nie tylko problem medyczny, to również problem psychologiczny, okazuję się, że wypadające włosy są źródłem wielu kompleksów. Mężczyźnie trudno pogodzić się z faktem, że z gęstej i bujnej czupryny, włosy zmieniają się w coraz rzadszy mech. Spora liczba panów borykających się z łysieniem potrafi w mig wymienić wszystkie cudowne specyfiki i „eliksiry”, które stosowali by poprawić kondycję swoich włosów.

Warto wiedzieć, że wypadanie włosów często związane jest z nieodpowiednim stylem życia, przekładającym się na brak niektórych substancji w organizmie. Związane jest również z drastycznym spadkiem masy ciała, bezmyślnym odchudzaniem czy zajadaniem się fast foodami, które powodują zaleganie toksycznych substancji w organizmie.

Co robić jeśli mężczyzna zauważy u siebie ten problem?

Po pierwsze powinien udać się do specjalistycznego gabinetu lekarskiego, gdzie zostanie mu wykonana tkankowa analiza pierwiastków, dzięki niej dowie się jakich substancji brakuje w jego organizmie.  Podczas badanie pacjentowi wycina się kosmyk włosów, następnie spala się go w odpowiedni sposób, a otrzymany popiół zostaje przeanalizowany pod kątem 30 pierwiastków, gromadzących się w łodydze włosa. Najczęstszą diagnozą podczas tych badań jest brak magnezu i występowanie w nadmiarze np. ołowiu. Po wykonaniu badania lekarz dobierze odpowiednią dietę, która stopniowo przyczyni się do odbudowy włosów.

Specjalistyczne zabiegi

Na rynku występuje bogata oferta zabiegów, które mają powstrzymać lub chociaż opóźnić proces wypadania włosów. Jednym z najpopularniejszych poza kosztownym przeszczepem jest zabieg mezoterapii. Zabieg polega na wstrzykiwaniu substancji odżywczych bezpośrednio w skórę. Metoda polega na nakłuwaniu skóry cienką igłą ze strzykawką, w której znajduje się specjalny preparat wzmacniający. Każde nakłucie trwa około sekundy, a podczas zabiegu jest ich kilkaset. Mezoterapia daje zadowalające efekty tylko wtedy gdy jest powtarzana, na efekty należy poczekać klika miesięcy, przy czym należy pamiętać o kontynuowaniu kuracji.

 

W walce o piękne włosy bardzo ważne jest stosowanie się do kliku podstawowych wskazówek. Najprostszą metodą chroniącą włosy przed wypadaniem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych: łagodnych szamponów i odżywek ułatwiających rozczesywanie. Wystrzeganie się metalowych grzebieni czy szczotek kaleczących skórę głowy. Obowiązkowo należy zadbać o swoją dietę: pożegnać fast foody, zacząć się zdrowo odżywiać.  Panowie powinni sobie zdać sprawę z tego, że łysienie jest procesem nieuchronnym i nie ma cudownego sposobu na pozbycie się problemu na zawsze, a jak mawiają doświadczeni w walce: „Najlepszy środek na łysienie to środek głowy”.

Zobacz również:

samoopalacz | krzemionka | wosk pszczeli