Strona główna  /  Lista porad  /  Aplikacja kosmetyków
 

Aplikacja kosmetyków

aplikacja kosmetyków

Aplikacja kosmetyków

Świadoma pielęgnacja skóry nie polega tylko na odpowiednim doborze preparatów kosmetycznych do potrzeb skóry. Opiera się również na właściwej aplikacji kosmetyków. Liczy się zarówno ilość nakładanego kosmetyku, jak również obszar i kierunek. Tylko prawidłowo zaaplikowany kosmetyk spełnia swoją funkcję.


Ile kremu nakładać na twarz?
Odpowiednia ilość nakładanego kremu jest kwestią bardzo indywidualną. Jest to uzależnione od stanu naszej skóry, a w szczególności stopnia jej nawilżenia. Optymalna porcja kremu nakładanego na twarz powinna mieć wielkość orzeszka laskowego. Nakładanie większej ilości kremu przyczyni się do powstawania tłustej warstewki na powierzchni skóry.

Czy istnieją jakieś złe nawyki, które niwelują korzystne działanie kosmetyków (niewłaściwe mycie twarzy, zła aplikacja, etc)?
Niewłaściwe stosowanie kosmetyków ogranicza ich dobroczynne działanie. Przed użyciem preparatów powinno się zapoznać z zaleceniami producenta. Jednym z wielu złych nawyków w pielęgnacji jest zbyt szybie nakładanie podkładu czy pudru na krem. Po aplikacji kremu należy odczekać kilka minut w celu umożliwienia wniknięcia składników aktywnych.
Kolejnym błędem jest nakładanie kremu na szyję w kierunku od góry do dołu. Powoduje to nadmierne rozciąganie skóry i niweluje działanie ujędrniające kremu.

Czy można nakładać ten sam krem na szyję i dekolt co na twarz?
To jest uzależnione od rodzaju kremu. Jeżeli jest to krem przeciwzmarszczkowy, nawilżający, odżywczy czy rewitalizujący to jak najbardziej zasadna jest aplikacja na twarz, szyję i dekolt. Natomiast w przypadku kremów sebostatycznych czy na przebarwienia to jeżeli taki problem nie występuje na szyi lub dekolcie nie ma to zasadności.

Zobacz również:

krzemionka | aromaterapia | trądzik pospolity

Produkty powiązane