Strona główna  /  Lista porad  /  Organiczny beta-glukan silniej nawilża skórę niż kwas hialuronowy
 

Organiczny beta-glukan silniej nawilża skórę niż kwas hialuronowy

organiczny beta-glukan silniej nawilża skórę niż kwas hialuronowy

Organiczny beta-glukan silniej nawilża skórę niż kwas hialuronowy

"Wyniki badań nad nawilżającym działanie organicznego beta-glukanu wykazały, że ma on doskonałe właściwości nawilżające i zapewnia dłuższy efekt nawilżenia niż kwas hialuronowy." Tak mówią naukowcy, natomiast my sprawdziłyśmy na swojej skórze 40+ ;) i faktycznie tak jest. Skóra jest "napompowana", grubsza i jędrniejsza. Polecamy!

1,3-1,4 Beta-glukan

Pochodzący z owsa beta-glukan jest rozpuszczalnym w wodzie polisacharydem. Przeprowadzone eksperymenty pokazały, że substancja ta może modyfikować odpowiedź biologiczną a co za tym idzie, że stymuluje syntezę kolagenu. Osoby, które stosowały organiczny beta-glukan na powierzchnię skóry stwierdziły, że wywiera on na nią pozytywny wpływ, co objawia się m.in.:

  • zwiększonym  nawilżeniem,
  • zmniejszona widocznością zmarszczek
  • wygładzeniem skóry

Takie wyniki zachęciły nas do zbadania właściwości penetracyjnych tego składnika. Zbadaliśmy także dokładnie jego działanie nawilżające i przeciwzmarszczkowe. Badania pokazały, że organiczny beta-glukan penetruje do warstwy rogowej i naskórka. Opublikowane zdjęcia pokazały znaczącą penetrację do naskórka i mniejszą do skóry właściwej.  Wyniki badań nad nawilżającym działanie organicznego beta-glukanu wykazały, że ma on doskonałe właściwości nawilżające i zapewnia dłuższy efekt nawilżenia niż kwas hialuronowy. Badania potwierdziły też przeciwzmarszczkowe właściwości organicznego beta-glukanu.

Pomimo tego, że jego cząsteczka ma dość znaczny rozmiar badania pokazały, że jest ona w stanie penetrować w głąb warstwy rogowej i gromadzi się w naskórku. Beta-gukan pochodzenia organicznego  jest skuteczną substancją nawilżającą i przeciwzmarszczkową. Dzięki swoim właściwościom penetracyjnym oraz stymulującym fibroblasty jest wysoce efektywnym składnikiem kosmetyków. 

 

Poznaj kremy z organicznym beta - glukanem:

Krem na dzień

Krem na noc

Zobacz również:

podrażnienia po goleniu | pielęgnacja biustu | mgiełki do włosów