Strona główna  /  Lista porad  /  Złuszczanie
 

Złuszczanie

złuszczanie

Złuszczanie

Złuszczanie polega na usunięciu powierzchownych warstw naskórka.  Złuszczanie możemy wykonywać za pomocą różnego typu peelingów między innymi mechanicznego, enzymatycznego oraz na bazie kwasów owocowych. Taki zabieg gwarantuje szybką poprawę wyglądu skóry. Daje natychmiastowy efekt wygładznia i odświeżenia skóry.


Jakie płyną korzyści ze złuszczania skóry?
Złuszczanie powoduje rozjaśnienie naskórka, wyrównanie kolorytu i delikatne oczyszczenie skóry. Dodatkowo pozwala na lepszą penetrację składników aktywnych.  Złuszczanie pobudza skórę do odnowy naskórkowej i jest nieodłącznym elementem kuracji odmładających.


Jak dobrać i używać peelingu?
Dobór peelingu i sposób jego aplikacji jest uzależniony od rodzaju skóry. W przypadku cer suchych, wrażliwych i naczyniowych należy wybierać delikatne peelingi enzymatyczne. Peelingi tego rodzaju złuszczają naskórek za pomocą enzymów, nie powodując podrażnień. Peeling enzymatyczny należy stosować raz w tygodniu, a czas jego aplikacji to najczęściej 5-10 minut.  Dla skór tłustych i mieszanych dedykowane są peelingi granulkowe. Nie są one zalecane w przypadku występowania zmian zapalnych. Częstotliwość  wykonywania peelingu to 1-2 razy w tygodniu. Złuszczenie polega na wykonaniu delikatnego masażu. Pomaga dokładnie usunąć zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek. Natomiast w przypadku skór dojrzałych warto wybierać peelingi, które dodatkowo posiadają przeciwstarzeniowe składniki aktywne. Częstotliwość wykonywania złuszczania to raz w tygodniu.

Dla kogo są peelingi na bazie kwasów owocowych?
Peelingi oparte na kwasach są dedykowane dla większości typów skóry oprócz skóry wrażliwej, alergicznej  i naczyniowej.  W przypadku tych typów cery może wystąpić zbyt duże podrażnienie. Peelingi na bazie kwasów owocowych są pomocne w przypadku skór trądzikowych oraz dojrzałych.

Zobacz również:

przetłuszczanie włosów | makijaż naturalny | nawilżenie skóry

Produkty powiązane