Strona główna  /  Lista porad  /  Zaburzenia hormonalne
 

Zaburzenia hormonalne

zaburzenia hormonalne

Zaburzenia hormonalne

Zaburzenia układu hormonalnego w znacznym stopniu wpływają na wygląd skóry.  Zaburzenia hormonalne są między innymi przyczyną starzenia wewnątrzpochodnego.  Hormony mają również wpływ powstawanie przebarwień oraz na wydzielanie sebum, co może przyczyniać się do powstawania wykwitów trądzikowych.


Jaki mają wpływ zaburzenia okołomenopauzalne na skórę?
Skóra w okresie okołomenopauzalny zaczyna stawać się cienka i atroficzna. Zaczyna spadać wydzielanie sebum, a skóra staje się przesuszona. Występuje również pogorszenie ukrwienia i bladość skóry. Znacznie wzrasta również liczba zmarszczek.


Czy za pomocą kosmetyków mogę zniwelować skutki zaburzeń hormonalnych?
Tak, kosmetyki w pewnym stopniu mogą niwelować zaburzenia okołomenopauzalne. Należy w takim przypadku szukać preparatów zawierających fitohormony, czyli hormony roślinne. Takie składniki wykazują podobne działanie do estrogenów. Fitohormony znajdziemy w kukurydzy, soi koniczynie, kiełkach pszenicy czy ryżu.


Czy zaburzenia hormonalne mogą predysponować do występowania przebarwień?
Tak, zaburzenia hormonalne wpływają na proces powstawania barwnika w skórze. Kobiety przyjmujące tabletki hormonalne są bardziej predysponowane do wystąpienia przebarwień.

Zobacz również:

nadmierne owłosienie | antyoksydacja | najlepszy krem pod oczy

Produkty powiązane