Strona główna  /  Lista porad  /  Włosy zniszczone
 

Włosy zniszczone

włosy zniszczone

Włosy zniszczone

Włosy zniszczone charakteryzują się matowym wyglądem , licznymi uszkodzeniami struktury włosa i przesuszeniem. Najczęściej dotyczy to włosów długich i farbowanych. Właściwą pielęgnacją możemy zredukować powstałe zniszczenia i zapobiec powstawaniu nowych.  Jeżeli chcesz skracać włosy w momencie chęci zmiany fryzury, a nie kiedy wymaga tego stopień zniszczeń na włosach zadbaj o ich właściwą pielęgnacje.


Co niszczy nasze włosy?
Do czynników, które niszczą i osłabiają nasze włosy zaliczamy przede wszystkim zabiegi stylizacyjne i farbowanie włosów. Suszenie, prostowanie oraz kręcenie włosów przyczynia się do ich nadmiernego wysuszania. Również czynniki środowiskowe nie pozostają obojętne wobec włosów. Promieniowanie UV, wiatr oraz zanieczyszczania powietrza potęgują liczbę zniszczeń na włosach.


Czy jest możliwość odbudowania zniszczeń włosa?
Lepiej zapobiegać niż leczyć! Tylko w pewnym stopniu jesteśmy w stanie zregenerować powstałe zniszczenia. W regeneracji włosów pomogą nam preparaty typu maski do włosów oraz kosmetyki niespłukiwane. W kosmetykach regenerujących powinny znajdować się takie składniki jak witamina E, pantenol, olejki, jedwab, gliceryna, żeń-szeń oraz substancje lipidowe.


Jak pielęgnować włosy zniszczone?
Pielęgnacja włosów zniszczonych powinna opierać się na stosowaniu pełnej gammy kosmetyków regenerujących. Należy stosować szampony, odżywki, maski, mgiełki i balsamy o działaniu odbudowującym. W pielęgnacji włosów zniszczonych należy również wyważyć ilość stosowanych kosmetyków regeneracyjnych, aby nie obciążyć włosów.

Zobacz również:

farbowanie włosów | resweratrol | samoopalacz