Strona główna  /  Lista porad  /  Skórę masz jedną
 

Skórę masz jedną

skórę masz jedną

Skórę masz jedną

Pielęgnacja funkcjonalna to nasz autorski program, który będzie dla Ciebie drogowskazem w wypracowaniu swoich  zdrowych, codziennych nawyków w pielęgnacji skóry i nie tylko…


Skórę masz jedną na całe życie. Codzienna pielęgnacja powinna ją wzmacniać a nie osłabiać.

To co robisz ze swoją skórą codziennie jest najważniejsze. To podstawa pielęgnacyjna, która powinna wzmacniać i utrzymywać skórę w dobrej kondycji. Jeśli poświęcisz więcej czasu pielęgnacji wieczornej, rano kiedy się śpieszysz wystarczy niezbędne minimum.  Dodatkowy plus, wieczorna pielęgnacja wprowadzi Cię w stan relaksu, a rano będziesz miała więcej czasu na makijaż.

Podstawowe czynności w codziennej pielęgnacji to:

  • Oczyszczanie - niezależnie czy masz makijaż czy nie, Twoja skóra potrzebuje porządnego oczyszczenia. Makijaż usuwaj produktami „tłustymi”, które rozpuszczą kosmetyki do makijażu i zanieczyszczenia z całego dnia. Jeśli potrzebujesz oczyszczania z wodą, zrób to po demakijażu, ale pamiętaj aby środek do mycia był delikatny. Aby nie wysuszał skóry, nie podrażniał.
  • Złuszczanie – to jedna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Skóra na bieżąco delikatnie złuszczana będzie gładka, promienna, lepiej będą działać pozostałe produkty pielęgnacyjne. Do częstego złuszczania mechanicznego stosuj tylko bardzo delikatne preparaty, niezależnie od rodzaju skóry. Jeśli masz skórę bardzo wrażliwą, rób to rzadziej. Ale nawet skóra wrażliwa i płytko unaczyniona potrzebuje złuszczania, masowania, pobudzenia krążenia. Ta czynność to dobra gimnastyka dla naczyń, dotlenienie skóry poprzez pobudzenie krążenia. Po kilku dniach, zobaczysz różnicę.
  • Nawilżanie – doskonale wiesz, że w przyrodzie bez wody nie ma życia. Tak samo jest w przypadku naszego organizmu, naszej skóry. Skóra odwodniona jest cienka i szara, szybciej pojawiają się powierzchowne zmarszczki, przebarwienia. Nawilżanie skóry to nie tylko krem nawilżający. Prawidłowe nawilżanie polega na uszczelnieniu naskórka. Blokując ucieczkę wody ze skóry, wierzchnie warstwy skóry zasysają wodę z wewnątrz organizmu. Jak uszczelnić naskórek? Zwróć uwagę na składniki swoich produktów - kremu, olejku, serum. Kosmetyk pielęgnacyjny powinien w znacznym stopniu imitować naturalne sebum, którego rolą jest właśnie uszczelnienie naskórka. Szczelny naskórek daje gwarancję nawilżenia, dzięki czemu wszystkie procesy fizjologiczne w skórze mogą przebiegać prawidłowo. Skóra szybciej regeneruje się po urazach, ma ładniejszy kolor, znika nadwrażliwość. Pamiętaj, też że kosmetyki kolorowe bardzo wysuszają skórę, fluidy, pudry, cienie do powiek.
  • Ochrona – prawidłowe nawilżenie wzmacnia funkcję ochronną skóry. Szczelny naskórek działa jak tarcza, ale pamiętaj jeszcze o ochronie UVA/UVB. Szkodliwe dla naszej skóry promieniowanie emituje nie tylko słońce, ale również sztuczne światło. Dlatego kremy z naturalnymi filtrami to podstawa niezależnie od pory roku.

 

Powyższe czynności pielęgnacyjne to absolutne minimum, które powinnaś wykonywać niezależnie od wieku, rodzaju i stanu skóry, pory roku. Ale w zależności od potrzeb  możesz a nawet powinnaś wzbogacać swoją codzienną podstawową pielęgnację. Jednak zachowaj zdrowy rozsądek i pamiętaj! Na źle oczyszczoną skórę, czy zbyt przesuszoną nie ma sensu nakładać drogich, aktywnych kosmetyków. Nie będą miały szansy działać. Makijaż kiepsko będzie wyglądał na suchej, łuszczącej się skórze.

Zdrowa, nawilżona skóra to punkt wyjścia do dalszych działań pielęgnacyjnych!

 

Zobacz również:

aromaterapia | skóra atopowa | resweratrol