Strona główna  /  Lista porad  /  Rokitnik złocisty olejem młodości
 

Rokitnik złocisty olejem młodości

rokitnik złocisty olejem młodości

Rokitnik złocisty olejem młodości

Olej z rokitnika działa korzystnie na skórę, szczególnie w przypadku poparzeń, owrzodzeń, chorób nowotworowych, trądziku oraz różnego rodzaju dermatoz.

Eksperymenty i badania kliniczne pokazały, że kosmetyki zawierające ekstrakty z rokitnika są w stanie polepszyć metabolizm skóry i opóźnić procesy starzenia się. Takie działanie rokitnik zawdzięcza prawdopodobnie wysokiej zawartości witaminy A i E. Zwiększa on także aktywność immunologiczną i odporność na choroby. Olej z rokitnika działa korzystnie na skórę, szczególnie w przypadku poparzeń, owrzodzeń, chorób nowotworowych, trądziku oraz różnego rodzaju dermatoz.

Rosyjscy kosmonauci stosowali ten olej do ochrony skóry przed oparzeniami popromiennymi podczas podróży w kosmos. Ten bogaty w cenne składniki olej niszczy wolne rodniki, świetnie chroni skórę i leczy jej dolegliwości.

Lecznicze działania rokitnika obejmuje leczenie: blizn potrądzikowych, egzemy, poparzeń, ran, owrzodzeń, a nawet błon śluzowych. Olej z rokitnika jest także naturalnym środkiem leczniczym w terapii trądziku różowatego. Stosowany jest w kosmetyce jako efektywny składnik odżywczy, rewitalizujący i regenerujący. Badania sugerują, że właściwości odbudowujące i odmładzające olejek może zawdzięczać wysokiej zawartości niezbędnych kwasów tłuszczowych, karotenoidów, tokoferoli i fitosteroli. Znany od lat w medycynie Wschodu i Zachodu olej z rokitnika zmniejsza zmarszczki i walczy z suchością skóry, a także z innymi objawami starzejącej się cery.

Poznaj kremy z rokitnikiem marki Beyond Organic Skincare:

Krem na noc

Serum nawilżające

Maść regenerująca

Krem do rąk

Zobacz również:

sposób na objętość włosów | skóra dziecka | skóra atopowa