Strona główna  /  Lista porad  /  RMS Beauty składniki
 

RMS Beauty składniki

rms beauty składniki

RMS Beauty składniki

W RMS Beauty dążymy do wykorzystania pełnego spektrum aktywnych składników, ich biodostępności i odżywczych właściwości.

Skóra jest żywym organem i wchodzi w interakcję z „żywą” częścią składników, które na nią nakładamy. Jednak większość kosmetyków jest tak naprawdę martwa. Zawarte w nich składniki zostały pozbawione energii życiowej, nie mogą więc w żaden sposób oddziaływać na skórę. Takie oddziaływanie to synteza wszystkich składników, które tworzą prawdziwie żywy produkt i prawdziwie żywą skórę! W kosmetykach RMS Beauty chodzi o synergistyczną wymianę.

W RMS Beauty dążymy do wykorzystania pełnego spektrum aktywnych składników, ich biodostępności i odżywczych właściwości.

Ważne informacje o produktach RMS Beauty

Organiczna certyfikacja jest gwarancją bezpieczeństwa, ale nie efektywności i jakości kosmetyku. RMS Beauty pozyskuje nie tylko najbezpieczniejsze składniki, ale też gwarantuje ich najwyższą jakość. Takie składniki znajdziesz wyłącznie w naszych produktach. Niektóre agencje certyfikujące (np. USDA) certyfikują produkty typu RBD (rafinowane, wybielanie i pozbawiane zapachu) jako organiczne. A przejście takich procesów oznacza, że zostały one pozbawione swoich cennych, życiodajnych właściwości. Nasza firma całkowicie unika stosowania takich surowców. Uważamy, że USDA nadając certyfikaty takim produktom podważa znaczenie własnych certyfikacji i tego, co powinno za nimi stać. W konsekwencji okazuje się, że certyfikat tej organizacji oznacza jedynie zachowanie minimalnych standardów.

Produkty RMS Beauty, w tym także olejek RMS Beauty oil, nie zawierają olejków eterycznych destylowanych parą, ponieważ wiemy już, że taki sposób pozyskiwania:

  • negatywnie wpływa na efektywność ekstraktów ziołowych
  • może powodować wysypki i podrażnienie wrażliwej skóry
  • w dłuższej perspektywie może powodować odwodnienie skóry

Wierzymy, że olejki eteryczne powinny być stosowane w celach terapeutycznych, a nie codziennie aplikowane na skórę.

W RMS Beauty z dumą opisujemy każdy składnik stosowany w naszych produktach, bo nie mamy niczego do ukrycia. Produkty RMS Beauty nie zawierają glutenu*, GMO, soi i nanoskładników, nie są też testowane na zwierzętach.

Opakowania kolorowych kosmetyków RMS Beauty są wykonane z szkła nadającego się do recyklingu, podobnie jest z ich aluminiowymi nakrętkami (nie używamy plastiku!).

RMS Beauty produkuje tak czyste kosmetyki, że te same produkty mogą się od siebie nieco różnić. Każdy organiczny składnik ma swoje unikalne cechy, więc mogą one  nieznacznie różnić się w zależności od okresu zbiorów, ale zawsze mają te same lecznicze i odżywcze właściwości.

*tusz do rzęs Volumizing Mascara zawiera skrobię pszenną

 

Lista składników

*oznacza składnik organiczny

**oznacza składnik dziko rosnący

 

Minerały

Minerały w kosmetykach RMS Beauty są stosowane w swojej surowej, niezanieczyszczonej formie – bez silikonów, parabenów, konserwantów i dodatków chemicznych. Wielu producentów naturalnych kosmetyków może nawet nie mieć świadomości, że minerały w ich produktach były poddawane takim zabiegom, ponieważ wspomniane środki są do nich dodawane przez dostawcę surowców, jeszcze przed stworzeniem formuły kosmetyku. Unikamy także stosowania minerałów w formie nanocząsteczek, ponieważ mają one tak niewielkie rozmiary, że są w stanie przeniknąć do komórek i krwiobiegu, a badania wykazały, że są one toksyczne  dla zwierząt. Chociaż stopień zagrożenia dla istot ludzkich nie został jeszcze potwierdzony, to nie ma też badań, które potwierdzałyby bezpieczeństwo ich stosowania – szczególnie w kontekście produktów pielęgnacyjnych, które są absorbowane przez skórę.

Zapamiętaj: W świecie nauki pojawiły się pewne obawy w kwestii zastosowania w kosmetykach dwutlenku tytanu i miki – dotyczyły one nanocząsteczek i ryzyka wywoływania chorób płuc związanych z wdychaniem sypkich minerałów. W naszych kosmetykach nie stosujemy nanocząsteczek, a także minerałów sypkich, których zastosowanie może budzić obawy. Unikamy ryzyka związanego z używaniem tych substancji.

Naszą intencją jest pełne ujawnienie stosowanych składników, chcemy więc byś wiedziała, że wszystkie kolory naszych kosmetyków powstały na skutek używania naturalnych minerałów. Wyjątkiem są następujące kolory kosmetyku Lip2Cheek: Smile, Curious i Beloved oraz jeden kolor błyszczyka Lip Shine – Sacred. Te kosmetyki nie mogłyby powstać bez niewielkiego dodatku syntetycznych barwników (ok. 0,5%). Jeśli twoim celem jest unikanie jakichkolwiek sztucznych dodatków prosimy abyś wybrała inne produkty z naszej linii. Ponieważ nauka stale idzie do przodu będziemy nadal udoskonalać formuły tych kosmetyków, aż w końcu znajdziemy naturalne źródło potrzebnych nam barwników.

*Olej kokosowy (Cocos Nucifera)

Certyfikowany organicznie, surowy, powstający z pierwszego tłoczenia olej kokosowy jest bazą wszystkich preparatów RMS Beauty. Jest on pozyskiwany ze świeżych orzechów kokosowych bez zastosowania ciepła i chemicznych rozpuszczalników, dzięki czemu zachowuje swoje cenne składniki – naturalną witaminę E, antyoksydanty i enzymy. Olej kokosowy jest najbogatszym źródłem kwasu laurynowego (ok. 65%), który obecny jest też w mleku kobiet karmiących. Składnik ten znany jest ze swoich naturalnych właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. To doskonały sposób na utrzymanie zdrowej i czystej skóry. Pomaga też oczyścić cerę trądzikową.

Zapamiętaj: olej kokosowy stosowany w kosmetykach RMS Beauty jest zbierany dla nas na świeżo przy zastosowaniu nowoczesnych procesów, dzięki którym przewyższa jakością oleje, które możesz kupić w sklepie. Wiele olejów w procesie rafinowania traci zawarte w nich antyoksydanty i właściwości lecznicze, przez co bardzo szybko się utleniają. Już tylko z tego powodu proces rafinacji może być dla nich zgubny. Bez względu na koszty unikamy rafinowanych olejów.

*Masło kakowe (Theobroma Cacao)

Organiczne masło kakaowe, które jest cenionym składnikiem czekolady, ma też niesamowite właściwości nawilżające i jest doskonałym emolientem. Zawiera odżywiającą skórę witaminę E (ok. 5 jednostek na uncję) i rozpuszcza się w temperaturze zbliżonej do ludzkiego ciała, zapewniając ulgę przesuszonej skórze. Pozyskiwane bezpośrednio z nasion drzewa kakaowca i wyciskane na zimno, organiczne masło kakaowe stosowane w naszych preparatach dostarczane jest twojej skórze w najczystszej, nieprzetwarzanej postaci.

*Masło shea (Butyrospermum Parkii)

Otrzymywane z nasion afrykańskiego drzewa z gatunku masłosz Parka, nierafinowane i organiczne masło shea zawiera do 8% substancji niezmydlających, którymi są naturalne tłuszcze, oleje i woski zapewniające skórze nawilżenie i odżywienie. Dla porównania: rafinowane masło shea zawiera jedynie 1% tych substancji. Nierafinowane, organiczne masło shea ma działanie naprawcze i spowalnia proces degeneracji komórkowej, a także zapewnia dodatkową ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

*Wosk pszczeli (Cera Alba)

Naturalnie wydzielany przez pszczoły, organiczny wosk pszczeli tworzy niezrównaną barierę pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a skórą, pomagając zatrzymać nawilżenie lepiej niż jakikolwiek inny wosk. Posiada naturalne właściwości antybakteryjne, jest także bogaty w enzymy, minerały i witaminy. Jest cennym źródłem aminokwasów i antyoksydantów.

*Olej z nasion rącznika pospolitego  (Ricinus Communis) - olej rycynowy

Olej rycynowy był jednym z pierwszych na świecie olejów stosowanych w celach leczniczych, ponieważ naturalnie zawiera niezwykle korzystną i unikatową mieszankę trójglicerydów i kwasów tłuszczowych. Około 90% tego oleju stanowi rycynolan (kwas rycynolowy), który hamuje rozwój wielu wirusów, bakterii i drożdży. Olej rycynowy ma znaczne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także doskonałe właściwości ochronne – jest emolientem wspierającym barierowe funkcje skóry. W kosmetykach do makijażu świetnie wiąże barwniki, sprawdza się również w produktach mających za zadanie chronić skórę w nieprzyjaznym, suchym środowisku. Olej rycynowy zastępuje w kosmetykach wazelinę.

*Wosk Carnuba (Copernicia Cerifera)

Organiczny wosk Carnuba jest pozyskiwany w zrównoważony sposób z liści brazylijskich palm i ma szerokie zastosowanie w produktach kosmetycznych. Wosk o lekkim zapachu i silnym połysku zatrzymuje wilgoć w głębi skóry i zachowuje się jak bariera ochronna pomiędzy skórą a środowiskiem zewnętrznym.

*Olej Jojoba (Golden Simmondsia Chinensis)

Otrzymywany jest z nasion krzewu jojoba w procesie optymalizującym jakość produktu, a nie zwiększającym ilość otrzymanego surowca. Organiczny olej jojoba jest płynnym woskiem, który bardzo przypomina naturalne substancje tłuste wydzielane przez skórę. Dzięki temu, że wykazuje powinowactwo do ludzkiej skóry, może być łatwo przez nią absorbowany. Ponieważ tak naprawdę nie jest olejem, nie zawiera trójglicerydów, które są bardzo delikatne i podatne na rozpad. Z tego powodu czysty olej jojoba nie utlenia się i nie jełczeje tak łatwo. Doceniany za nawilżające i nawadniające właściwości, certyfikowany organicznie olej jojoba jest całkowicie kompatybilny z wrażliwą skórą. Stosowany przez nas olej jest przetwarzany przy wykorzystaniu nowej technologii pozwalającej zrezygnować ze stosowania wysokich temperatur, więc jest w 100% czysty, nierafinowany i otrzymywany z pierwszego tłoczenia.

**Olej  Buriti (Mauritia Flexuosa)

Pozyskiwany w Brazylii olej wyciskany z orzechów palmy moriche (Mauritia vinifera) jest jednym z najbogatszych znanych nam źródeł beta-karotenu. Olej Buriti zawiera też sporą ilość antyoksydantów, kwasów tłuszczowych i witaminę A, dzięki czemu pomaga zmniejszyć zmarszczki i drobne linie. Ostatnio odkryto również, że olej ten filtruje i absorbuje wywołujące raka promieniowanie słoneczne. Chroni też przed aktywowanymi przez słońce wolnymi rodnikami, odżywia i nawilża skórę, dzięki czemu zachowuje ona młody i świeży wygląd.

*Olej z dzikiej róży (Rosa Moschata)

Bogaty w retinol, witaminę C i sporą ilość kwasów tłuszczowych olej pobudza wzrost komórek skóry niwelując objawy procesów starzenia się. Skóra staje się bardziej miękka i jędrna, a dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny zyskuje młodzieńczy wygląd.

*Olej Tamanu (Calophyllum Inophyllum)

Pozyskiwany z orzechów malezyjskiej rośliny olej tamanu ceniony jest za swoje liczne lecznicze właściwości. Olej bogaty jest w cenne lipidy, dlatego też okazuje się niezwykle skuteczny w zmniejszaniu widoczności blizn. Dotyczy to także blizn potrądzikowych na twarzy, które mają tendencję do utrwalania się wraz z upływem czasu. Stosowany jest także jako składnik przeciwzapalny, antyseptyczny i przeciwbólowy. Olej ten doskonale zmiękcza włosy.

Olej słonecznikowy (Helianthus Annuus)

Olej otrzymywany z nasion słonecznika jest silnym składnikiem nawilżającym, zawiera też niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Bogaty w witaminę A i E olej wspomaga regenerację komórek i odżywia skórę. Świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry suchej, dojrzałej i zniszczonej. Stosowany jest w niewielkich ilościach jako olej nośnikowy dla ekstraktu z wąkrotki i propolisu.

Propolis (Propolis Extract)

Zbierany przez pszczoły z pąków drzew i innych roślinnych źródeł i wykorzystywany do budowy uli propolis jest żywiczną mieszanką o właściwościach silnie antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Nazywany jest często naturalną penicyliną, pomaga też leczyć oparzenia i wysypki skórne. Propolis jest bogaty w witaminy, minerały i flawonoidy, zapewnia naturalną ochronę przez komórkowym starzeniem się i degradacją komórek.

Pełne spektrum witaminy E (Tocopherol) (Non-GMO)...niemodyfikowanej genetycznie

Rozpuszczalna w tłuszczach, naturalna witamina E (pełne spektrum) to silny antyoksydant, który chroni skórę przed niszczącym działaniem wolnych rodników i innych toksyn środowiskowych. W swojej naturalnej formie witamina E jest dużo bardziej efektywna niż jej syntetyczne odmiany i ma lepszą zdolność ochrony organizmu przed procesami starzenia się. Ten silny antyoksydant dodany do formuły kosmetyku chroni przed utlenianiem także inne składniki (np. oleje) i zwiększa ich efektywność. Naturalna witamina E wzmacnia barierowe funkcje skóry powstrzymując nadmierną utratę wody przez skórę. W RMS Beauty stosujemy witaminę E wolną od GMO, która nie zawiera soi.

Zapamiętaj: prawie wszystkie składniki kosmetyków pozyskiwane z soi pochodzą z soi modyfikowanej genetycznie...dotyczy to także witaminy E.

*Ekstrakt z rozmarynu (Rosmarinus Officinalis)

Ekstrakt z rozmarynu tradycyjnie był stosowany jako naturalny środek konserwujący i składnik wspierający zdrowie skóry, ale ma on także działanie przeciwbólowe i antybakteryjne oraz ściągające, oczyszczające i tonizujące. Jego składnik kwasowy sam w sobie jest silnym antyoksydantem i przechodząc przez kolejne etapy oksydacji eliminuje wolne rodniki i chroni tkanki skóry przed kumulacją niszczących nadtlenków. Ten niedrażniący, naturalny składnik reguluje wydzielanie sebum, więc jest idealny dla osób cierpiących z powodu trądziku, dermatoz, łupieżu, suchej skóry i egzemy.

Ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej (Centella Asiatica)

To delikatnie, adaptogenne (równoważące pH) zioło ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne, polepsza też krążenie krwi. Ten efektywny antyoksydant także odmładza, uspokaja i leczy skórę, równocześnie stymulując produkcję kolagenu. Składniki zawarte w wąkrotce przyspieszają gojenie się ran i wygładzają pomarszczoną skórę.

*Ekstrakt z wanilii (Vanilla Plantifolia)

Unikatowy ekstrakt, do uzyskania którego nie stosujemy wysokich temperatur, na skutek czego powstaje najczystszy olejek. Nie zawiera żadnych nośników, pozostałości, rozpuszczalników i rozcieńczalników, ani innych chemicznych dodatków. To wyłącznie czysty, aromatyczny ekstrakt z wanilii, który działa kojąco i relaksująco.

Krzemionka

Krzemionka ceniona jest za zdolność do rozpraszania światła i rozjaśniania lub rozmazywania delikatnych linii i zmarszczek. Ten minerał świetnie kontroluje wydzielanie sebum i zapewnia cerze świeży wygląd nawet wiele godzin po aplikacji. Jest miękka w dotyku i ma biały kolor, ale nałożona na skórę staje się niewidoczna. Stosowana przez nas krzemionka występuje w amorficznej postaci, która jest bezpieczna i została zatwierdzona przez FDA.

 

Składniki olejku RMS Beauty Oil

*oznacza składnik organiczny

**oznacza składnik dziko rosnący

 

*Olej Jojoba (Golden Simmondsia Chinensis)

Otrzymywany z nasion krzewu jojoby wielofunkcyjny olejek jest tak naprawdę woskiem. Ponieważ jest prawie identyczny z wydzielanymi przez ludzką skórę substancjami tłuszczowymi jest łatwo absorbowany i zapewnia doskonałe nawilżenie przez cały dzień. Bogaty w witaminy E i B, antyoksydanty i cynk olej koi, leczy i odżywia skórę.

*Olej z dzikiej róży (Rosa Moschata)

Bogaty w retinol, witaminę C i sporą ilość kwasów tłuszczowych olej pobudza wzrost komórek skóry niwelując objawy procesów starzenia się. Dzięki temu skóra staje się bardziej miękka i jędrna, a na skutek pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny zyskuje młodzieńczy wygląd.

*Olej Tamanu (Calophyllum Inophyllum)

Pozyskiwany z orzechów malezyjskiej rośliny olej tamanu doceniany jest za swoje lecznicze właściwości. Olej bogaty jest w cenne lipidy, dlatego też okazuje się niezwykle skuteczny w zmniejszaniu widoczności blizn. Dotyczy to także blizn potrądzikowych na twarzy, które mają tendencję do utrwalania się z upływem czasu. Stosowany jest także jako składnik przeciwzapalny, antyseptyczny i przeciwbólowy. Olej ten doskonale zmiękcza włosy.

**Olej  Buriti (Mauritia Flexuosa)

Pozyskiwany w Brazylii olej wyciskany jest z orzechów palmy moriche (Mauritia vinifera) i jest jednym najbogatszych znanych nam źródeł beta-karotenu. Olej Buriti zawiera też dużo antyoksydantów, kwasów tłuszczowych i witaminę A, dzięki czemu pomaga zmniejszyć zmarszczki i drobne linie. Znany jest także z właściwości chroniących skórę przed wolnymi rodnikami aktywowanymi przez promienie UV, działania nawilżającego i odżywczego, dzięki którym skóra zachowuje młody i świeży wygląd.

*Wanilia...dla lekko słodkiego zapachu.

 

Ekstrakty stosowane w olejku RMS Beauty Oil

*Ekstrakt z dziurawca (Hypericum Perforatum): zawiera olej z dziurawca, który wspomaga krążenie krwi w kapilarach oraz leczy rany i poparzenia skóry. Jego przeciwzapalne właściwości sprawiają, że doskonale redukuje obrzęki. Dodatkowo to zioło jest naturalną alternatywą dla antydepresantów, ponieważ ma zdolność podnoszenia poziomu serotoniny.

*Skrzyp polny (Equisetum Arvense): to zioło znane z tego, że zawiera dużo krzemionki, dzięki czemu jest jednym z najlepszych suplementów zwalczających przedwczesne starzenie się. Skrzyp nakładany na powierzchnię skóry pomaga ją leczyć i polepsza jej wygląd, dodatkowo ożywiając cerę. Ma naturalne właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i antyoksydacyjne. To zioło cenione jest też ze względu na działanie redukujące zmarszczki, które jest efektem pobudzenia wzrostu tkanki łącznej.

*Nagietek (Calendula Officinalis): znany z pięknego zabarwienia nagietek ma świetnie właściwości ściągające, a także działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Ze względu na wspomniane działanie stosowany jest głównie do leczenia niewielkich ranek, oparzeń, egzemy, a nawet trądziku. Dzięki wspieraniu wzrostu zdrowych tkanek kwiat ten redukuje obrzęki i podrażnienia, a także koi dotkniętą schorzeniami skórę.

*Ekstrakt z rośliny Sarsaparilla (Hemidesmus Indicus): to zioło świetnie sprawdza się w terapii łuszczycy i egzemy. Ekstrakt jest bogaty w aminokwasy oraz witaminy A, B, C i D, dzięki czemu podnosi poziom energii i pomaga eliminować z krwi endotoksyny. Właściwości antybakteryjne tej rośliny sprawiają, że świetnie łagodzi ona infekcje skórne.

*Kurkuma (Curcuma Longa): znana jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych, leczy rany skóry, redukuje obrzęki i walczy z wolnymi rodnikami, które powodują przedwczesne starzenie się skóry. Nakładana bezpośrednio na powierzchnię skóry pomaga, dzięki zwiększeniu jej elastyczności, zredukować objawy trądziku i zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych. Minimalizuje przebarwienia i naturalnie wyrównuje koloryt cery.

*Ashwagandha lub indyjski żeń-szeń (Withania Somnifara): korzeń rośliny o właściwościach przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych i przeciwstresowych to doskonały suplement do pielęgnacji skóry trądzikowej, a także do leczenia infekcji i obrzęków skóry. Pożądany ze względu na właściwości stabilizujące nastrój i poprawiające działanie układu immunologicznego. To zioło zwiększa jasność umysłu i pomaga osiągnąć dobre samopoczucie.

*Lukrecja (Glycyrrhiza Glabra): ze względu na zawartość glicyryzyny i flawonoidów jest pomocna w leczeniu łuszczycy, egzemy i melasmy. Aplikowany na skórę ekstrakt z korzenia lukrecji koi podrażnioną cerę i wycisza procesy zapalne. Podnosi poziom kortyzolu w organizmie, dzięki czemu poprawia nastrój i zmniejsza poziom stresu.

*Liście drzewa oliwkowego (Olea Europaea): ekstrakt z liści drzewa oliwkowego są jednym z najstarszych sposobów na leczenie infekcji skóry. Smukłe liście o kształcie przypominającym pióra mają właściwości przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne, zabijają zarazki i dezynfekują rany. Są bogate w oleuropeinę, która wzmacnia układ odpornościowy i zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami.

Zobacz również:

podrażnienia po goleniu | olej z pestek moreli | najlepszy krem pod oczy

Produkty powiązane