Strona główna  /  Lista porad  /  Podkład - co zrobić, aby wyglądał idealnie?
 

Podkład - co zrobić, aby wyglądał idealnie?

podkład - co zrobić, aby wyglądał idealnie?

Podkład - co zrobić, aby wyglądał idealnie?

Podkład to niewątpliwie najlepszy przyjaciel każdej z nas. Wiele kobiet nie wyobraża sobie bez niego życia. Absolutnie się temu nie dziwię, ponieważ tego produktu makijażowego nigdy nie może zabraknąć w mojej kosmetyczce.

Dobrze dobrany podkład jest jak druga skóra - wyrównuje koloryt skóry, tuszuje niedoskonałości oraz sprawia, że jesteśmy pewniejsze siebie. Jakie problemy towarzyszą nam najczęściej podczas stosowania tego produktu do makijażu?

  • podkład się waży i wygląda nieestetycznie
  • widoczne są suche skórki
  • makijaż znika nam z twarzy
  • czujemy napięcie i dyskomfort

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna najczęściej tkwi, w nieodpowiedniej pielęgnacji bądź źle dobranym podkładzie. Pamiętajmy o tym, że istotą dobrze wyglądającej skóry nie jest sam podkład, aby makijaż wyglądał dobrze, skóra musi być odpowiednio przygotowana i wypielęgnowana. Odpowiednio złuszczona oraz nawilżona.

Pamiętajmy o:

  • dokładnym demakijażu i oczyszczaniu.

Raw coconut carem-kokosowy krem do demakijażu

Green Apple Brightening Gel -rozjaśniający żel oczyszczający

  • stosowaniu peelingów, bo dzięki ich działaniu pozbywamy się martwego naskórka, wygładzamy powierzchnię skóry oraz zwiększamy przepuszczalność dla składników aktywnych z kremów i masek.

Organic Gentle Facial  Exfoliator-Organiczny delikatny peeling do twarzy

  • toniku, aby przywrócić odpowiednie pH skóry oraz przygotować ją do przyjęcia składników aktywnych z kolejnych produktów pielęgnacyjnych.

Organic Soothing Toner-Organiczny tonik łagodzący

  • używaniu mgiełek pielęgnacyjnych przed oraz w trakcie noszenia makijażu, będą one działać kojąco oraz nawilżająco na naszą skórę.

Moisturizing Spray  Harmonizing – Nawilżająco – kojąca mgiełka

  • odpowiedniej konsystencji kremu, nie powinien mieć zbyt bogatej formuły, szczególnie przy skórach mieszanych.

Vital Facial Cream- Nawilżający krem z antyoksydantami

Tradycyjne kosmetyki kolorowe, zawierają dużo substancji chemicznych, które wysuszają naszą skórę. Dlatego przy wyborze podkładu zwróćmy uwagę na to, aby był dobrej jakości, czyli posiadał  właściwości pielęgnacyjne: nawilżał skórę, działał antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo oraz  nie zawierał silikonów - jest to szczególnie ważne, ponieważ kosmetyk ten jest używany przez nas codziennie i bardzo często mamy go na twarzy cały dzień. Trwałość oraz dobry wygląd makijażu zapewni nam również stosowanie baz oraz pudru wykończeniowego. Dobra baza pod makijaż charakteryzuje się tym, że wygładza powierzchnię skóry, nawilża ją, sprawia, że podkład lepiej się rozprowadza i przedłuża trwałość makijażu. Można nakładać ją bezpośrednio przed podkładem, bądź mieszać z nim, wtedy uzyskamy lżejszą konsystencję kremu koloryzującego. Przypruszenie podkładu ma istotne znaczenie, ponieważ skóra ma tendencję do wchłaniania podkładów, podobnie zresztą jak kremów, ten zabieg zapobiegnie odbijaniu się podkładu z twarzy i jego ścieraniu. W tej roli idealnie sprawdzi się lekki, mineralny puder RMS, który jest świetnym wykończeniem podkładu un cover, dając nam efekt wygładzone, świetlistej oraz wypoczętej skóry. Minimalizuje widoczność porów oraz absorbuje nadmiar sebum, sprawia, że skóra jest jedwabiście gładka. Pamiętajmy również o odpowiedniej aplikacji pudru, jeśli posiadamy skórę mieszaną, dokładnie dociśnijmy pędzel bądź puszek, w strefie T, a resztę twarzy lekko omiećmy. W ciągu dnia możemy również używać bibułek matujących, który absorbują nadmiar sebum bez ściągania makijażu, dopiero po tej czynności, powinnyśmy przystąpić do poprawek makijażu:)

 

Marlena Suwara, kosmetolog

Zobacz również:

makijaż naturalny | róża alpejska | naturalne oczyszczanie