Strona główna  /  Lista porad  /  Podkład
 

Podkład

podkład

Podkład

Podkład jest produktem, który umożliwia ujednolicenie kolorytu i wyrównanie powierzchni skóry. Jego zadaniem jest również maskowanie drobnych niedoskonałości.  Przy doborze podkładu należy kierować się rodzajem cery. Dobrze dobrany podkład powinien być jak nasza druga skóra.


Jakie jest podstawowe kryterium w doborze podkładu do twarzy?
Podstawowym kryterium w doborze podkładu jest rodzaj skóry. W zależności od tego jakie cechy wykazuje nasza skóra dobieramy odpowiedni preparat. Od stopnia występowania niedoskonałości uzależniony jest stopień krycia.


Jaki stosować podkład w przypadku skóry tłustej, suchej, zmęczonej i dojrzałej?
W przypadku skór tłustych i mieszanych najlepiej sprawdzi się podkład matujący. Natomiast dla skór suchych powinniśmy wybrać podkład silnie nawilżający o kremowej konsysytencji. Dla skóry dojrzałej najlepiej dobrać podkład rozświetlający, wygładzający lub liftingujący. W zależności od wieku.  W przypadku skór zmęczonych najlepiej sprawdzi się podkład rozświetlający i antyoksydacyjny.


W jaki sposób przedłużyć trwałość podkładu?
Celem przedłużenia trwałości podkładu należy przed jego aplikacją nałożyć bazę. Rodzaj bazy jest uzależniony od typu naszej skóry. Jest dostępnych wiele typów baz, między innymi matujące, wygładzające, nawilżające czy rozświetlające.


Jakie podkłady stosować latem?
Latem najlepiej sprawdzi się sypki podkład mineralny, który jest lekki i nie będzie obciążał skóry. Dodatkowo podkłady mineralne posiadają filtry UV, które chronią skórę przed promieniowanie słonecznym i powstawaniem przebarwień. Ponadto świetnie sprawdzają się w przypadku skór problematycznych.


Jakie podkłady stosować w trakcie zimy?
W ciągu zimy można stosować podkłady o kremowej konsystencji. Taki podkład będzie nawilżał skórę i chronił przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych jak zimno czy wiatr.


Czy odpowiednia pielęgnacja twarzy może sprawić, iż używanie kosmetyków kolorowych (podkład, puder) nie będzie konieczne?
Odpowiednia pielęgnacja skóry może spowodować, że makijaż będzie niepotrzebny. Skóra bez niedoskonałości i o równym kolorycie nie potrzebuje korekty. Również puder może okazać się zbędny, gdy właściwie wyregulujemy wydzielanie sebum.

Zobacz również:

resweratrol | sposób na zniszczone włosy | pielęgnacja biustu

Produkty powiązane