Strona główna  /  Lista porad  /  Pielęgnacja skóry wokół oczu
 

Pielęgnacja skóry wokół oczu

pielęgnacja skóry wokół oczu

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Pielęgnacja skóry wokół oczu nie należy do prostych, jednakże jest bardzo istotna. Trudność polega na dostosowaniu preparatu który będzie odpowiednio pielęgnował, ale również nie powodował podrażnień delikatnej skóry. W okolicy oczu krążenie krwi i limfy jest znacznie gorsze ze względu na małą liczbę naczyń krwionośnych. 


Jak poradzić sobie z obrzękami wokół oczu?
W przypadku obrzęków skuteczne jest zastosowane zimnego okładu. W kwestii preparatów kosmetycznych polecane są preparaty chłodzące i pobudzające krążenie w okolicy oczu.


Jak zniwelować zasinienia pod oczami?
W celu zredukowania zasinień pod oczami należy stosować preparaty pobudzające krążenie. W tym celu należy również stosować preparaty uszczelniające naczynia krwionośne.


W jaki sposób skorygować niedoskonałości skóry wokół oczu?
Niedoskonałości skóry wokół oczu najszybciej zamaskujemy za pomocą odpowiedniego korektora. W tym celu należy wybrać właściwy odcień.
Kolor cielisty - pomaga wyrównać koloryt okolic oczu, dodać im naturalnego blasku. Możemy go nałożyć w przypadku, gdy nie mamy większych niedoskonałości.
Kolor żółty - świetnie sprawdzi się w przypadku zasinień wokół oczu.
Kolor zielony - polecany jest w przypadku wystąpienia zaczerwienienia i przekrwienia okolicy oka.

Czy mogę stosować ten sam kosmetyk na skórę twarzy i wokół oczu?
Nie jest to zalecane ze względu na ryzyko wystąpienie reakcji alergicznej lub podrażnienia. Skład kosmetyków pod oczy jest tak skomponowany, aby nie powodować podrażnień.

Zobacz również:

makijaż mineralny | glinka różowa | naturalny dezodorant

Produkty powiązane