Strona główna  /  Lista porad  /  Pielęgnacja skóry w ciąży
 

Pielęgnacja skóry w ciąży

pielęgnacja skóry w ciąży

Pielęgnacja skóry w ciąży

Ciało kobiety w ciąży ulega dużym zmianom, dotyczy to również skóry. Jest znacznie bardziej podatna na wystąpienie przebarwień oraz reakcji alergicznych. Pod wpływem działania estrogenów może dochodzić do nadmiernego wysuszania się skóry, ale również do wystąpienia stanów zapalnych. Pielęgnacja kobiety w ciąży powinna być skuteczna, ale również wywarzona ze względu na brak możliwości przewidzenia reakcji na dany produkt.


Jakich składników należy unikać podczas ciąży?
W ciąży należy unikać takich składników jak retinol, kwasy owocowe, kofeina, kwas salicylowy, triclosan oraz ftalany.  Należy również ograniczyć stosowanie kosmetyków zawierających duże ilości konserwantów, barwników i potencjalnych alergenów.

 

Jakie preparaty powinna włączyć do codziennej pielęgnacji  przyszła mama?
Kobieta w ciąży powinna przede wszystkim używać kosmetyków silnie nawilżających i regenerujących skórę.  Warto aplikować na skórę różnego typu oliwki.  Najlepiej stosować kosmetyki hipoalergiczne, które zminimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Zasadne jest również włączenie do pielęgnacji kosmetyku z filtrem celem ochrony przed wystąpieniem przebarwień.

Zobacz również:

fotostarzenie skóry | krem z emolientami | mgiełki do włosów