Strona główna  /  Lista porad  /  Piękna skóra zaczyna się w kuchni!
 

Piękna skóra zaczyna się w kuchni!

piękna skóra zaczyna się w kuchni!

Piękna skóra zaczyna się w kuchni!

Nasze preferencje dietetyczne mają bezpośredni wpływ na wygląd naszego ciała.  Receptą na piękną i zdrową skórę są nie tylko odpowiednio dobrane kosmetyki i codzienna pielęgnacja, ale również bardzo ważną rolę odgrywa nasz codzienny jadłospis. Co zatem jeść by odżywić naszą skórę od środka? Jakich zasad żywieniowych powinniśmy się trzymać by utrzymać zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci?

Po pierwsze musisz nauczyć się dokonywać codziennych wyborów produktów spożywczych, zacznij czytać etykiety, wybieraj produkty bogate w składniki odżywcze, unikaj produktów wysoko przetworzonych.

Oto Kilka zasad, które pomogą Ci zadbać o swoją skórę:

  1. Uważaj na spożywanie tłuszczy typu trans. Są to utwardzone oleje roślinne. Znajdują się w tysiącach produktów, poczynając od margaryn do smarowania pieczywa, przez różnego rodzaju ciasteczka, aż po frytki.
  2. Omijaj produkty w składzie, których znajduje się biała mąka, duże ilości cukru, substancje chemiczne, które powodują, że skóra staje się przesuszona, matowa i słabsza.
  3. Zrezygnuj ze: słodzonych napojów (zwłaszcza gazowanych), smażonego mięsa, białego pieczywa, produktów zawierających węglowodany proste.
  4. Stawiaj na produkty o dużej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, pamiętaj o rybach – przynajmniej 3 razy w tygodniu, a do tego najlepiej tłuste np: śledź, łosoś, makrela. Kwasy omega 3 zmniejszają zaczerwienienia i stany zapalne, towarzyszące np. trądzikowi.
  5. Uważaj na odwodnienie skóry, oprócz odpowiedniej ilości płynów (ok 2 l na dobę), bardzo ważna jest witamina A (i jej prowitamina) oraz witaminy E, H, niacyna i B5, które wpływają na zatrzymanie wody w naskórku i gwarantują zachowanie jego równowagi wodno-tłuszczowej. Efekt – gładka, miła w dotyku skóra na całym ciele.
  6. Ogranicz sól – jej nadmiar wydalamy przez skórę, a w przypadku cery tłustej sprzyja to powstawaniu stanów zapalnych.
  7. Uważaj na używki – kawa, alkohol – bardzo źle wpływają na skórę,
  8. Szczególne znaczenie dla zdrowia i wyglądu skóry, włosów i paznokci ma cynk. Znajdziemy go dużo w owocach morza, w rybach, w pestkach dyni oraz w oleju z pestek dyni.

 

Pamiętaj! Żywność może okazać się lekarstwem dla skóry, jeśli tylko zastosujesz się do pewnych zasad – pamiętając o różnorodnym jadłospisie bogatym w składniki odżywcze.

Zobacz również:

farbowanie włosów | resweratrol | samoopalacz