Strona główna  /  Lista porad  /  NUORI
 
nuori

NUORI

Świeżość. W dążeniu do osiągnięcia największej skuteczności i czystości składników, nic nie pobije świeżości.

Nasza historia


Tworząc Nuori, podjęliśmy wyzwanie, na które do tej pory nikt się nie zdecydował – zbudowaliśmy markę, bazując na świeżości składników. To właśnie aspekt świeżości wyznacza standardy naszych działań. Od formuły produktów, poprzez ich produkcję, aż po dystrybucję i starannie dobrane opakowania – wszystko to zostało zaplanowane tak, aby optymalizować świeżość każdego preparatu. To właśnie świeżość czyni formuły Nuori wyjątkowymi pod dwoma względami: Po pierwsze, działanie składników aktywnych nie zostaje osłabione w czasie użytkowania od otwarcia produktu. Po drugie, kosmetyki Nuori są najczystszymi z możliwych – każdy z nich jest w 100% naturalny,  wolny od syntetycznych konserwantów, substancji zapachowych i barwiących. W Nuori wierzymy, że w dążeniu do osiągnięcia największej skuteczności i czystości składników, nic nie przebije świeżości.


Cała prawda o okresie przechowywania


Okres ważności większości produktów do pielęgnacji skóry, to zazwyczaj 30 miesięcy, co oznacza 2.5 roku lub dłużej. Wynika to z regulacji wewnątrz Unii Europejskiej, która miała na celu zwiększenie przejrzystości marek kosmetycznych – zadziałała jednak całkiem odwrotnie. Długi okres przechowywania produktów stał się standardem, zmuszającym rynek do szukania rozwiązań w zakresie wzmocnienia stabilności składników. Niestety, nawet przy zastosowaniu najnowszych dodatków i konserwantów – składniki aktywne nie mogą być chronione przed utratą siły działania. Liczne badania nad tym aspektem pokazały, że najczęściej stosowane składniki aktywne takie jak: witamina A, C i E są niestabilne w produktach kosmetycznych, zaczynają tracić moc działania już w kilka miesięcy od powstania preparatu. Długi okres przechowywania oznacza, że większość kosmetyków zawiera nie tylko konserwanty, ale także szereg substancji dodatkowych takich jak: stabilizatory, substancje wypełniające, barwiące oraz zapachowe. Jako konsumenci, nie mając alternatywy, przywykliśmy do powszechnie akceptowanych standardów masowo produkowanych produktów pielęgnacyjnych.


Dostarczamy świeżość. Zawsze na czas.


Wszystkie produkty Nuori powstają niewielkich partiach, co 12 tygodni każda, w laboratorium produkcyjnym, w Danii. Produkty są natychmiast pakowane i wysyłane do klientów na całym świecie. Kosmetyki Nuori, nigdy nie stoją na półkach dłużej niż 12 tygodni. Po upływie 12 tygodni, produkty są zastępowane nową, świeżą partią. W procesie dystrybucji Nuori, ważny jest fakt, że okres przechowywania, wynoszący 12 tygodni, nie oznacza, że po ich upłynięciu produkt jest już nieprzydatny do użytku. Wręcz przeciwnie – każdy preparat Nuori pozostaje świeży jeszcze przez dodatkowych 12 tygodni po upłynięciu daty, po której produkt nie może już zostać sprzedany. Jeśli kosmetyk zostanie kupiony w ostatnim dniu okresu przechowywania w sklepie, klient może cieszyć się jego użytkowaniem przez jeszcze 3 miesiące.


Data ważności


Jako marka, uznajemy pojawienie się daty ważności produktu, za podstawowe prawo konsumenta oraz dowód na to, że produkty Nuori są najświeższymi z możliwych. W związku z tym, nasze produkty oznaczane są dwiema datami:

 • Data rozpoczęcia stosowania: Zalecamy, aby rozpocząć stosowanie produktu najpóźniej tego dnia. Pozwoli to na zachowanie maksymalnej świeżości. Datę rozpoczęcia stosowania można znaleźć na przodzie kartonika.
 • Data ważności: Naturalne formuły naszych produktów, wykazują największą siłę działania w ciągu 6 miesięcy od produkcji. Data ważności sygnalizuje czas, kiedy produkt powinien zostać wymieniony na świeży. Datę ważności można znaleźć na spodzie butelki lub, w przypadku tubek, na zakrętce.


Naturalne formuły


W Nuori, stosujemy wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego oraz wybieramy substancje aktywne pozyskiwane naturalnie, takie jak  witaminy czy aminokwasy. Nasza filozofia oznacza 100 % naturalne formuły, wolne od parabenów, olejów mineralnych, wazeliny, ftalanów, silikonów oraz  substancji: PEG, PPG MEA, DEA, TEA, SLS.  W naszych produktach nie znajdziecie żadnych syntetycznych konserwantów, stabilizatorów, wypełniaczy, substancji zapachowych i barwiących. Nie uznajemy kompromisów – nigdy nie zdecydowalibyśmy się na zastosowanie potencjalnych szkodliwych składników tylko po to, aby przedłużyć żywotność kosmetyku, nadać mu inną teksturę czy atrakcyjną barwę. Dla nas 100 % naturalnie oznacza także 100 % czystość składników.

To dlatego nasze kosmetyki działają. Produkty Nuori są po brzegi wypełnione pozyskiwanymi naturalnie witaminami, kwasami tłuszczowymi oraz aminokwasami – często wykazującymi większą skuteczność niż ich syntetyczne odpowiedniki. Struktura cząsteczek składników naturalnych, sprawia, że są one przyjmowana przez skórę jako „swoje”. Każda z substancji zastosowanych w produktach Nuori została przebadana pod względem bezpieczeństwa, jakości oraz skuteczności. Olejki esencjonalne i ekstrakty roślinne, wzbogacają nasze formuły przyjemnym, delikatnym zapachem.


Opakowania


Najwyższej jakości opakowania Nuori, zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować kontakt produktu z powietrzem, światłem i bakteriami – przed i w trakcie użytkowania. Dzięki temu, jesteśmy pewni, że każdy nasz kosmetyk, działa z największą możliwą skutecznością. Szklane opakowania Nuori wykonane są z nieprzezroczystego szkła, aby ograniczyć zasięg promieni słonecznych. Dla produktów, które najwygodniej trzymać pod prysznicem lub przy umywalce, wybraliśmy  plastikowe opakowania PET i HDPE. Nasze tubki natomiast, są wykonane z wykorzystaniem innowacyjnych, wielowarstwowych folii, aby zapewnić komfort zabierania produktu ze sobą. 


Linia Nuori


Linia pielęgnacyjna Nuori składa się z 7 produktów do pielęgnacji twarzy oraz 5 produktów do pielęgnacji ciała – każdy z nich został stworzony według zasady zachowania największej czystości i skuteczności.


Główne składniki


 •  Arginina
 •  Olej awokado
 •  Betaina
 •  Ekstrakt z kwiatów rumianku
 •  Wieczorny pierwiosnek
 • Kwas ferulowy
 • Olej z pestek winogron
 •  Roślinna gliceryna
 •  Kwas hialuronowy
 • Olej z owoców dzikiej róży
 • Masło Shea
 •  Skwalen
 • Witaminy: A, C, E
 • Witamina B3
 • Ylang Ylang

Zobacz również:

farbowanie włosów | resweratol | samoopalacz