Strona główna  /  Lista porad  /  Miej świadomość
 

Miej świadomość

miej świadomość

Miej świadomość

Pielęgnacja funkcjonalna to nasz autorski program, który będzie dla Ciebie drogowskazem w wypracowaniu swoich  zdrowych, codziennych nawyków w pielęgnacji skóry i nie tylko…


Miej świadomość...

Pielęgnacja domowa to podstawa dobrej kondycji skóry.  To co robisz z nią sama w domu jest najważniejsze. Możesz wydać wszystkie pieniądze na najlepsze kosmetyki, gonić za nowościami, ale jeśli nie rozumiesz po co to robisz, nic to nie da.  Będziesz eksperymentować i denerwować się. Przeczytaj poniższy tekst, zastanów się jak pielęgnujesz swoją skórę i jeśli uznasz, że potrzebne są zmiany, zrób to! Szybko poczujesz różnicę.

 

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że:

  • Skórę masz jedną na całe życie. Codzienna pielęgnacja powinna ją wzmacniać a nie osłabiać.
  • Nadmiar kosmetyków i niewłaściwa pielęgnacja osłabiają kondycję skóry.  Zaburzają jej naturalne procesy fizjologiczne, co doprowadza do nadwrażliwości.
  • Układ odpornościowy Twojego organizmu to między innymi skóra z prawidłową barierą ochronną. Osłabiając naturalną barierę ochronną skóry, osłabiasz swój układ immunologiczny.
  • Oczy są zwierciadłem duszy a skóra jest zwierciadłem Twojego układu pokarmowego.  Pewnych niedoskonałości skóry nie wyeliminujesz kosmetykami, jeśli nie zadbasz o codzienną dietę i nawyki żywieniowe.
  • Emocje, stres, układ hormonalny to też czynniki wpływające na stan skóry.

 

Mamy misję. Chcemy rozbudzić Twoją świadomość, aby codzienna pielęgnacja była Twoim krokiem w kierunku zdrowego stylu życia, holistycznego podejścia do własnego piękna. Dbanie o swoje ciało nie jest próżnością, jest okazywaniem sobie troski, wyrabianiem zdrowych nawyków, które z czasem zaprocentują wewnętrzną siłą, stabilnością emocjonalną i prawdziwym pięknem które masz w sobie.

 

Zobacz również:

skóra atopowa | aromaterapia | pielęgnacja włosów