Strona główna  /  Lista porad  /  Krem na dzień, a krem na noc
 

Krem na dzień, a krem na noc

krem na dzień, a krem na noc

Krem na dzień, a krem na noc

Dobór codziennej pielęgnacji skóry to nie prosta sprawa.

Dobór codziennej pielęgnacji skóry to nie prosta sprawa. Na pewno niejednokrotnie dokonując zakupu kremu do twarzy zastanawiałaś się czy kupić jeden czy może dwa inne kremy na dzień i noc. W tym momencie zrodziły się pytania. Czy ten podział jest sensowny? Czy moja skóra tego potrzebuje? Poznaj różnice między kremem na dzień i na noc. Zobacz, dlaczego warto rozgraniczać pielęgnację dzienną od nocnej.

Krem na dzień to Twoja ochrona przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zaliczamy do nich promieniowanie UV, wolne rodniki, wiatr i zanieczyszczenia powietrza. Krem na dzień powinien zawierać dużą dawkę antyoksydantów, aby wytworzyć barierą przed wnikaniem wolnych rodników. Zadaniem kemu na dzień jest dostarczenie naszej skórze odpowiedniego nawilżenia, ale bez pozostawienia na niej tłustej warstwy. Dlatego kremy zalecane do użytku dziennego posiadają lżejszą konsystencję niż na noc. Nie posiadają również składników niekompatybilnych z składnikami produktów do makijażu. Dzięki temu nasza skóra nie będzie świecić przez cały dzień, a makijaż będzie wyglądał świeżo. Kolejna sprawa to ochrona przed promieniowaniem UV. Warto szukać produktów zawierających naturalne i mineralne filtry UV, aby uchronić skórę przed fotostarzeniem. Do pielęgnacji skóry w trakcie dnia polecamy krem Beyond Organic Moisturising Day Cream.

Organic Moisturising Day Cream Beyond

Przejdź do produktu!

1345

Noc to czas na regenerację skóry i to właśnie powinien zapewnić nam nasz krem. Kremy na noc posiadają znacznie cięższą, bardziej odżywczą konsystencję. Składniki zastosowane w kremie na noc zapewniają skórze przywrócenie nawilżenia, które mogło zostać utracone w trakcie dnia, wspomagają procesy naprawcze i wzmacniają skórę. W kremie na noc często również stosowane są składniki o działaniu odnawiającym i złuszczającym, których nie powinny być stosowane w kremach na dzień. Możemy do nich zaliczyć retinol lub kwasy owocowe. Do stosowania na noc polecamy Regenerating Night Cream Beyond.

Regenerating Night Cream Beyond

Przejdź do produktu!

2339

Zobacz również:

przetłuszczanie włosów | makijaż naturalny | kora wierzby

Produkty powiązane