Strona główna  /  Lista porad  /  Jesienna regeneracja
 

Jesienna regeneracja

jesienna regeneracja

Jesienna regeneracja

Jesień do dobry moment na wnikliwą diagnozę naszej skóry i zaplanowanie pielęgnacji domowej, w taki sposób, aby była jak najbardziej efektywna.

Rano, tuż po przebudzeniu  stań przy oknie z lusterkiem i przyjrzyj się dokładnie swojej cerze. Zwróć uwagę na stopień nawilżenia, czy skóra ma ładny naturalny kolor czy może jest szaro - ziemista, czy są widoczne naczynka, przebarwienia, czy zaczęła tracić jędrność i grubość, czy pojawiła się siatka drobnych zmarszczek? Przyjrązyj się swojej skórze wnikliwie, na pewno sama jesteś w stanie ocenić czego obecnie potrzebuje.

Kolejny krok to przegląd półki z kosmetykami i uzupełnienie jej o produkty, które dzień po dniu będą właściwie pielęgnować twoją skórę. Pamiętaj, że podstawą jest dobre oczyszczanie i nawilżanie. Jeśli nie zadbasz o te czynności, intensywna kuracja na przebarwienia czy przeciwzmarszczkowa nie przyniesie zadawalających efektów. Najlepszy krem „cudów nie zrobi” jeśli nałożysz go na zanieczyszczoną, nie złuszczoną, przesuszoną skórę.

 

1 krok – oczyszczanie

Celem jest dokładne oczyszczenie, zmiękczenie, złuszczenie martwego naskórka.

Potrzebujesz 3 produktów, dobranych do rodzaju swojej cery.

  • Produkt  oczyszczający na bazie lipidów, aby zmyć makijaż oraz zanieczyszczenia po całym dniu. Nawet jeśli masz cerę tłusta, nie bój się lipidów, warunek - muszą być naturalne, nierafinowane – tylko takie nie będą zatykać porów i mazać się na skórze.
  • Produkt złuszczający, który dobrany do stopnia wrażliwości skóry złuszczy martwy naskórek, odblokuje pory. Ten etap jest zbawienny dla poprawienia krążenia, gimnastykuje skórę i jej naczynia, nawet osoby ze skórą wrażliwą powinny wykonywać peeling codziennie. Skóra po kilku dniach zmieni się na mniej wrażliwą. Ważne, wybierz peeling delikatny i na początku nakładaj na zwilżoną skórę i masuj wilgotnymi dłońmi.
  • Produkt oczyszczający dobrany do rodzaju skóry, który oczyści i zmiękczy skórę. Ten produkt powinien być delikatny, nawilżający. Skóra po umyciu powinna być blada i bez uczucia ściągnięcia.

 

2 krok – nawilżanie

Celem jest uszczelnienie naskórka przed nadmierną ucieczką wody, jak również wsparcie procesów fizjologicznych zachodzących w skórze. Skóra dobrze nawilżona to skóra zdrowa, lepiej spożytkuje składniki aktywne dostarczone w produktach regenerujących.

  • Tonik, ale tylko na bazie naturalnych składników, na bazie hydrolatów, soków i wyciągów roślinnych. Taki tonik oprócz nawilżenia i zmiękczenia będzie „nośnikiem” dla pozostałych kosmetyków nawilżających. Skórę najlepiej spryskać tonikiem, bez wacików, bez pocierania.
  • Serum - jeśli masz skórę suchą, pod krem warto nałożyć produkt z kwasem hialuronowym, który pomaga wiązać wodę w skórze, uszczelnia naskórek, powierzchownie wygładza. Zachowuje się w skórze jak gąbka nasączona wodą.
  • Krem nawilżający dobrany do rodzaju, potrzeb skóry. Dobry krem nawilżający to nie ten, który ma dużo wody w składzie. Dobry krem nawilżający jest mieszanką naturalnych lipidów, wyciągów roślinnych, składników, które będą imitować naturalne sebum, z którym mamy coraz większe problemy w każdym wieku. O prawidłowym nawilżeniu skóry w znacznym  stopniu decydują lipidy, kwestia odpowiedniego doboru.

 

3 krok – regeneracja

Celem jest rewitalizacja skóry, zniwelowanie problemów, poprawa wyglądu i struktury. Podstawa w doborze produktów to składniki, które się w nich znajdują. Podzieliłabym je na dwie grupy, te które niezależnie od wieku i rodzaju skóry powinny być w kosmetykach regenerujących, nazwijmy je bazowymi, oraz te które stymulują skórę do odnowy.

  • Pierwsza grupa to składniki, które są potrzebne niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Niwelują wolne rodniki, odżywiają, dbają o odstresowanie naszej skóry, wzmacniają jej odporność, opóźniają procesy starzenia.  Szukaj produktów, które w swoim składzie zawierają między innymi: witaminy C, E, B3,Resweratrol, Kwas hialuronowy, Flawonoidy, Probiotyki.
  • Druga grupa to składniki, które stymulują skórę do odnowy, poprawiają gęstość i jędrność, niwelują przebarwienia. Do tej grupy zaliczymy między innymi Kwasy Mlekowy i Glikolowy, Retinol, Ekstrakt z nasion niebieskiego łubinu, Beta-glukan, Peptydy, Komórki Macierzyste, Ceramidy, Aminokwasy.

Pamiętaj również o ochronie przeciwsłonecznej, skóra w procesie regeneracji jest nadwrażliwa na promieniowanie UVA/UVB.

Zatem, do dzieła. Akcja regeneracja, trwa!

 

Anna Grela, Twój ekspert w pielęgnacji skóry

Zobacz również: 

beta glukan w kosmetyce | peeling kwasami owocowymi | naturalne oczyszczanie