Strona główna  /  Lista porad  /  Demakijaż
 

Demakijaż

demakijaż

Demakijaż

Demakijaż jest podstawą odpowiedniej pielęgnacji. Jest kluczem do pięknej skóry.  Przy wyborze preparatów do demakijażu należy kierować się rodzajem i potrzebami naszej skóry.  Właściwy demakijaż pozwala na skuteczne działanie preparatów pielęgnacyjnych i prawidłowe funkcjonowanie skóry.


Kiedy używać mleczka a kiedy toniku?
Mleczko służy do zmycia makijażu i oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń. Mleczko należy bezpośrednio aplikować na skórę lub za pomocą wacika. Po użyciu mleczka należy zmyć skórę letnią wodą. Natomiast tonik stosujemy po zmyciu mleczka w celu przywrócenia skórze właściwego pH. Toniku nie należy zmywać.


Jak właściwie oczyszczać skórę?
W celu prawidłowego oczyszczenia skóry należy dobrać odpowiedni dla naszej skóry preparat do demakijażu. W tym celu należy kierować się rodzajem skóry. Najczęściej w przypadku skór suchych i delikatnych są to mleczka, natomiast w przypadku skór tłustych żele. Oczyszczanie skóry należy rozpocząć od masażu myjącego odpowiednio dobranym preparatem. Zmyć letnią wodą i użyć toniku z tej samej serii w celu przywrócenia odpowiedniego pH.

 

Czy to prawda, że cerę powinno się myć wyłącznie wodą micelarną?
Osoby u których bariera naskórkowa funkcjonuje prawidłowo i nie mają problemów z odtwarzaniem prawidłowego pH mogą używać normalnej wody bieżącej. Natomiast osobom ze skórą wrażliwą i problematyczną zalecane jest stosowanie wody miceralnej.

Czy lepiej jest zmywać twarz wodą i żelem czy mleczkiem?
Podczas dokonywania wyboru między żelem a mleczkiem należy kierować się typem naszej skóry. Stosowanie żelu zaleca się w przypadku skór tłustych, trądzikowych i często mieszanych. W tym przypadku dogłębne o czyszczenie jest bardzo istotnym elementem. Natomiast mleczko należy włączyć do pielęgnacji skór suchych, delikatnych i wrażliwych

 

Czy to prawda, że dla twarzy lepsza jest woda chłodna niż ciepła?
Woda ciepła nie jest polecana w przypadku skór naczyniowych i z trądzikiem różowatym, ponieważ powodować występowanie rumienia. Woda chłodna jest lepsza dla skóry, ponieważ dodatkowo pobudza krążenie. Jednakże należy pamiętać, że przy oczyszczaniu skóry mleczkiem, aby dokładnie oczyścić skórę powinno użyć się wody o umiarkowanej temperaturze.

Zobacz również:

nadmierne owłosienie | antyoksydacja | najlepszy krem pod oczy

Produkty powiązane