Strona główna  /  Lista porad  /  Co warto wiedzieć przed wyjściem na plażę?
 

Co warto wiedzieć przed wyjściem na plażę?

co warto wiedzieć przed wyjściem na plażę?

Co warto wiedzieć przed wyjściem na plażę?

Plażowanie i morskie kąpiele to jedna z przyjemniejszych części letnich wojaży. Zanim ruszysz na podbój plaż przygotuj się i przeczytaj co musisz wiedzieć przed pojawieniem się w nadmorskich kurortach.

Kremy z filtrami

Pamiętaj o zabezpieczeniu skóry, zaopatrz się w odpowiedni krem. Wysokość filtru należy dopasować do skóry, warto jednak pamiętać by na twarz zawsze używać kremu z wysokim faktorem jeśli nie chcemy dopatrzeć się zmarszczek w zbyt młodym wieku. Pierwszą warstwę balsamu nakładamy jeszcze przed wyjściem z domu, kolejną po dotarciu na plażę i po każdej kąpieli.

Okulary przeciwsłoneczne

To, że na plaży musimy chronić naszą skórę jest rzeczą oczywistą, ale nie zapominajmy o ochronie naszych oczu. Najlepiej zaopatrzyć się w okulary z filtrami, które faktycznie chronią nasze oczy przed działaniem promieni słonecznych. Okulary przeciwsłoneczne powinny poprawiać komfort widzenia, eliminować zmęczenie wzroku, ograniczać zamglenie obrazów, wzmacniać kontrast przy jednoczesnym zachowaniu rzeczywistych relacji kolorów, chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego i oczywiście sprostać wymogom mody, elegancji i naszego gustu.

Ochrona włosów

Tak, tak, słońce i plażowanie to udręka dla naszych włosów. Przed wyjściem na plaże pamiętaj o dokładnym ich nawilżeniu. Pamiętaj również o domowych kuracjach nawilżających, sprawdzą się szampony, balsamy i maski nawilżające, dzięki którym utrzymasz wilgoć we włosach. Odpowiednio nawilżony włos lepiej zniesie kąpiele w słonej wodzie, promieniowanie UV, nadmorskie wiatry. Innym prostszym rozwiązaniem jest po prostu założenie kapelusza plażowego (najlepiej z dużym rondlem), który ochroni nie tylko włosy, ale także skórę Twojej twarzy. I obowiązkowo odstaw wszystkie kosmetyki do włosów zawierające alkohol, typu lakiery do włosów.

Woda mineralna

Woda to najdoskonalszy kosmetyk, działa zbawiennie nie tylko na naszą skórę, ale też na cały organizm. Jest podstawowym składnikiem naszego organizmu, jest źródłem energii witalnej, dostarcza makroelementy i minerały. Jest niezbędna na plaży,  musimy pamiętać by nawilżać skórę od wewnątrz, najlepiej wyrobić w sobie nawyk picia wody przez cały dzień. Nie tylko kiedy chce nam się pić. Pamiętaj: uczucie pragnieniem jest sygnałem ostrzegawczym, nie należy dopuszczać do jego odczuwania.

Zadbaj o dłonie i stopy

Morski piasek to świetny peeling dla Twoich dłoni i stóp, ale dobrze zadbać o wrażliwą skórę w tych miejscach, jeszcze przed wyjazdem na plaże. Zwłaszcza popękane, przesuszone pięty mają zero wdzięku, warto zatem wykonać staranny przedwakacyjny pedicure. Co się tyczy Twoich dłoni: na wakacje zabierz ze sobą głęboko nawilżający krem do rąk, oczywiście z filtrami ochronnymi.  Przypominamy również o odżywkach do paznokci ze składnikami, które zabezpieczą przed wysuszeniem płytki paznokciowej w piachu, słońcu i słonej wodzie!

Zobacz również:

olej z pestek moreli | najlepszy krem pod oczy | antyoksydacja

 

 

Produkty powiązane