Strona główna  /  Lista porad  /  Twój olejek idealny.
 
twój olejek idealny.

Twój olejek idealny.

Lubisz jesień i zimę? Twoja skóra trochę mniej. Coraz niższe temperatury, suche powietrze z kaloryferów „wysysają” z niej nawilżenie.  Czujesz, że staje się coraz bardziej ściągnięta i odwodniona. Obserwujesz jak traci swój naturalny blask. Zastanawiasz się, jak sprawić, aby znowu była jędrna i gładka.   

Jesień daje w kość każdej skórze, niezależnie od tego czy jest sucha, czy tłusta lub mieszana. To całkowicie normalne. Dlatego ważne jest, aby zareagować w odpowiednim momencie. Bo zdrowa skóra, to nawilżona skóra. Jeśli nie dajesz jej odpowiedniego pokarmu, jak na zawołanie pojawiają się linie mimiczne i zmarszczki.

Często boimy się olejków. Mogą być zbyt ciężkie, zbyt tłuste i zapychają nasze pory. Niepotrzebnie. W okresie jesienno – zimowym Twoja skóra woła porcję kwasów tłuszczowych i witamin, olejki to najlepszy sposób, aby dostarczyć jej ten pokarm.

Kluczem do sukcesu jest wybór olejku odpowiedniego dla swojego rodzaju skóry.

 

  • Olejki lekkie, schnące: dla skóry tłustej i mieszanej.  Olejki schnące mają lżejszą konsystencją, z przewagą kwasu linolowego w składzie chemicznym, a więc takie, którego cerze tłustej i mieszanej brakuje. Ten cenny kwas poprawia jakość sebum, zaobserwujesz więc niwelowanie niedoskonałości. Przykładowe olejki: Cacay, z pestek róży, z kiełków pszenicy, geranium, z pestek winogron, z nasion malin, jojoba.

 

  • Olejki cięższe, nieschnące dla skóry suchej. To tłuste oleje z wysoką zawartością kwasu oleinowego, silnego emolientu. Dzięki nim, natychmiast poczujesz komfort na swojej suchej skórze i nasycisz ją odżywieniem na cały dzień.  Przykładowe olejki: Buriti, awokado, olejek z pestek brzoskwini, oliwę z oliwek,  olej makadamia, kokosowy.

 

Ale to nie wszystko. Zwróć uwagę na jakość Twojej mieszanki olejków. Czyste, zimnotłoczone oleje organiczne Twoja skóra odczyta jak swój naturalny pokarm. Tylko najwyższej jakości oleje są zapewnić Ci realną poprawę nawilżenia skóry.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz olejek idealny.

Produkty powiązane