Strona główna  /  Lista porad  /  Susanne Kaufmann - jeszcze bardziej eko
 
susanne kaufmann - jeszcze bardziej eko

Susanne Kaufmann - jeszcze bardziej eko

Idea zrównoważonego rozwoju jest wpisana w DNA marki od początku jej istnienia, czyli od 2003 roku....

Susanne Kaufmann - jeszcze bardziej eko

Idea zrównoważonego rozwoju jest wpisana w DNA marki od początku jej istnienia, czyli od 2003 roku. „Działanie w sposób świadomy i przyjazny środowisku to nasz priorytet i obowiązek“ - podkreśla Susanne.

W stronę zrównoważonego piękna

            Przez ostatnie 2 lata cały zespół Susanne Kaufmann badał najnowsze rozwiązania w zakresie przyjaznych środowisku opakowań i szukał efektywnych składników aktywnych pozyskiwanych z alpejskich roślin, koncentrując się na ograniczaniu śladu węglowego oraz poszanowaniu zasobów naszej planety. Efektem tych działań jest nowa generacja kosmetyków do pielęgnacji Susanne Kaufmann w nowej szacie graficznej. Jakie pozytywne zmiany nastąpiły?

  • reformulacja wszystkich produktów z zastosowaniem ekologicznych składników, pozyskiwanych w zrównoważony sposób w szwajcarskich i austriackich Alpach,
  • nowoczesne opakowania wykorzystujące papier i szkło z odzysku, nadające się do powtórnego użycia,
  • ulepszone nazwy produktów i całych linii dla ułatwienia wyboru odpowiednich kosmetyków,
  • nowe logo marki i stworzona na jej potrzeby typografia.

Odpowiedzialne składniki

            Produkty Susanne Kaufmann tworzone są na bazie najlepszych roślinnych składników aktywnych oraz botanicznych esencji, które wybierane są ze względu na skuteczność i stopień powinowactwa do skóry. Zanim trafią do receptury, muszą przejść testy i spełnić standardy naturalności i nietoksyczności marki, a także być przyjazne dla skory i środowiska.

            Dział badań i rozwoju firmy nieustannie poszukuje najbardziej skutecznych surowców, które mogą być pozyskiwane lokalnie. Po 2 latach badań opracowano nowe, inteligentne kompleksy składników, pochodzących z pobliskich regionów Austrii i Szwajcarii, które zapewniają widoczne rezultaty, za które klienci tak bardzo cenią markę. To pozwoliło znacząco zmniejszyć ślad węglowy.

Zrównoważone opakowania

            Charakterystyczne szklane opakowania kosmetyków po raz pierwszy wykonane są z surowca z recyklingu, a informacje drukowane są bezpośrednio na buteleczkach przy użyciu ekologicznego tuszu. Opakowania wtórne, czyli kartoniki, wykonano z papieru z recyklingu. Tu też zastosowano ekonadruk, a papier w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia. Są nowoczesne, trwałe i zredukowane do niezbędnego minimum. Bez naklejek i etykiet. Bez zbędnego plastiku.

Zmiany w nazewnictwie produktów i linii

            Susanne Kaufmann traktuje skórę całościowo, oferując ukierunkowane rozwiązania, które dbają o nią od stóp do głów. Nowe nazwy produktów zostały opracowane tak, aby ułatwić poruszanie się po liniach kosmetyków i samodzielny wybór preparatów odpowiednio dobranych do potrzeb skóry.

Linia T zmienia się w serię Dry & Sensitive skin
Stworzona dla cery suchej i wrażliwej linia bazuje na silnie kojącej mieszance ekstraktów roślinnych i ziołowych, m.in. z dzikiej róży, rumianku i róży alpejskiej, które odżywiają, koją i pielęgnują podrażnioną skórę.

Linia F zmienia się w serię Normal & Combination Skin
Produkty opracowane z myślą i cerze mieszanej i przetłuszczającej się, w tym lekki fluid na dzień, krem na noc i produkt pod oczy, które zawierają mieszankę cennych esencji botanicznych m.in. z rojnika i rumianku oraz kwas hialuronowy, które normalizują produkcję sebum, nawilżają i przywracają cerze równowagę.

Linia A zmienia się w serię Age Preventative Skincare
Kosmetyki, które odżywiają, odbudowują, rewitalizują i chronią cerę przed wczesnymi oznakami starzenia się - wygładzają linie mimiczne i zmarszczki oraz ujędrniają i napinają skórę. Linia składa się z wysoce efektywnego serum, produktów nawilżających i kuracji stworzonej na bazie aktywnych składników roślinnych, które zapewniają cerze młodszy i promienny wygląd.

Linia M  zmienia się w Mens Skincare i Mens Body Care
Gama opracowana specjalnie, by odpowiadać na potrzeby męskiej skóry. Od delikatnych produktów oczyszczających i kremów nawilżających po kojący balsam po goleniu - to seria preparatów rozwiązujących problemy męskiej skóry, która pielęgnuje ją i chronią, zapewniając zdrowy i młody wygląd.

Nowa linia - marzec 2022 Age Restorative Skincare
Innowacyjna seria przywracająca cerze blask, wspierająca proces odnowy komórkowej i chroniąca przed stresem, w której znajdziesz serum oraz kremy - na dzień i na noc. Zawiera kompleks unikatowych, lokalnie pozyskiwanych minerałów i pierwiastków śladowych, cenne esencje ze szlachetnych kamieni oraz ekstrakty z pączków roślin, które nawilżają, przywracają cerze dobrą kondycję i dają jej młodzieńczy blask.

Linia Essence zmienia się w Wellbeing Essentials
Wellbeing Essentials to innowacyjne połączenie naturalnych składników, tradycyjnej wiedzy na temat leczenia i najnowszych osiągnięć farmacji. Te drogocenne formuły zawierają wyselekcjonowane składniki aktywne, otrzymane przy użyciu specjalnych technik produkcyjnych tak, aby wzmocnić uzdrawiającą moc roślin w każdym produkcie i zapewnić prawdziwie holistyczny efekt.

All Skin Types
Piękna skóra zaczyna się od dobrej rutyny pielęgnacyjnej. Nasza linia roślinnych produktów do oczyszczania, toników, preparatów nawilżających i produktów zabiegowych zapewnia widoczne rezultaty, dzięki którym cera będzie zdrowa, piękna i pełna witalności. Każdy kosmetyk został opracowany tak, by zapewnić efektywną codzienną pielęgnację - bez względu na rodzaj cery.

Body Essentials
Od stóp do głów - nasze produkty do pielęgnacji ciała i do kąpieli wspierają i chronią skórę. W tej linii znajdziesz wszystko, co niezbędne do utrzymania jej w świetnej kondycji, niezależnie od jej rodzaju - od detoksykujących peelingów, odżywczych maseł do ciała po kojące olejki do kąpieli.

Przykłady nowych nazw produktów:

Day Cream Line T to teraz Nourishing Day Cream

Face Fluid Line F to teraz Moisturizing Day Fluid

Day Cream Line A to teraz Rejuvenating Day Cream

Cleansing Gel to teraz Purifying Cleansing Gel

Tonic Soothing to teraz Soothing Toner


Link do produktów...