Strona główna  /  Lista porad  /  Super składnik - Matcha
 
super składnik - matcha

Super składnik - Matcha

Japońska matcha to wyjątkowy składnik w pielęgnacji ciała.

Zawierająca 137 razy więcej przeciwutleniaczy niż zwykła zielona herbata, japońska Matcha jest znana od wieków ze względu na swoje właściwości pobudzające, wspieranie koncentracji  i właściwości przyspieszające metabolizm. Od 900 lat jest pijana jako część ceremonii picia herbaty i stosowana przez mnichów buddyjskich, aby zachować czujność i koncentrację podczas długich dni medytacji.

Matcha jest również wyjątkowo bogata w katechiny, rodzaj przeciwutleniaczy o doskonałych właściwościach przeciwstarzeniowych.   Wysoki poziom chlorofilu sprawia, że  jest niesamowitym  środkiem detoksykującym.

W wyniku zawartości przeciwutleniaczy, składników odżywczych i witamin, matcha jest obecnie określana jako "superfood" - nie tylko pijanym jako herbata, ale również jako składnik wielu zdrowych przepisów, takich jak koktajle, desery, a nawet sosy do sałatek

Te same właściwości sprawiają, że matcha jest tak potężnym składnikiem w pielęgnacji. Antyoksydanty w niej zawarte ciężko pracują, aby zwalczać szkodliwe dla skóry wolne rodniki, detoksyfikować, zwalczać bakterie, stymulować komórki skóry do odnowy.

Matcha to wyjątkowy składnik peelingu Sister & Co. W produkcie zastosowana została luksusowa, ceremonialna odmiana japońskiej matchy. W połączeniu z cukrem kokosowym, solą himalajską oraz olejem z baobabu i rozmarynu, nadaje skórze jedwabistą gładkość, dostarcza składników odżywczych i poprawia ogólną kondycję skóry.