Strona główna  /  Lista porad  /  Skóra naczyniowa
 

Skóra naczyniowa

skóra naczyniowa

Skóra naczyniowa

Skóra naczyniowa charakteryzuje się częstym czerwieniem się. Jest nadmiernie reaktywna, wykazuje cechy skóry wrażliwej. Zaczerwienienie twarzy w początkowej fazie jest napadowe, ale z biegiem czasu rumień może zostać utrwalony. W przypadku skóry naczyniowej obserwuje się również rozszerzone naczynia krwionośne.


Jak radzić sobie z cerą naczynkową?
W przypadku skóry naczyniowej ważnymi aspektami są odpowiednie preparaty kosmetyczne oraz profilaktyka przeciwdziałająca rozszerzaniu naczyń. Pielęgnacja takiej skóry powinna się opierać na bardzo delikatnych preparatach. Należy stosować mleczko, tonik i krem dla skóry naczyniowej. Istotnym elementem jest wysoki filtr UV w kremie na dzień, ponieważ skóra naczyniowa źle toleruje słońce. W przypadku złuszczania należy stosować peeling enzymatyczny, unikać peelingów silnie ścierających. Dodatkowo należy regularnie stosować maseczki dla skór naczyniowych. Istotnym aspektem jest również profilaktyka. Należy unikać gorących kąpieli, promieniowania UV, sauny, gorących napoi oraz ostrych przypraw.


Jakich składników aktywnych szukać w kosmetykach?
W przypadku skóry naczyniowej należy szukać takich składników aktywnych jak witamina C, rutyna, wyciąg z kasztanowca zwyczajnego, escyna, wyciąg z miłorzębu japońskiego, wyciąg z arniki górskiej, wyciąg z oczaru wirginijskiego, glukonolokton, kwas laktobionowy oraz olejek różany.

 

Jak zniwelować zaczerwieniania za pomocą makijażu?
Zaczerwienie skóry można zniwelować za pomocą użycia zielonego korektora, a następnie aplikacji podkładu lub pudru.

Zobacz również:

olej z pestek moreli | trądzik pospolity | pielęgnacja włosów

Produkty powiązane