Strona główna  /  Lista porad  /  Skóra mieszana
 

Skóra mieszana

skóra mieszana

Skóra mieszana

Skóra mieszana określna jest w przypadku występowania dwóch typów skory, a mianowicie skóry tłustej i suchej.  Najczęściej przetłuszczanie dotyczy środkowej części twarzy, natomiast partie suche stanowią policzki. Jest typ skóry trudny w pielęgnacji ze względu na różne potrzeby partii skóry. Podstawą pielęgnacji w tym przypadku jest odpowiednie oczyszczanie i balansowanie strefy T oraz nawilżanie bocznych części twarzy.


Co to jest strefa T?
Strefą T określamy partie przetłuszczającą się w przypadku skóry mieszanej. W jej skład wliczamy czoło, nos i brodę.


Czy w przypadku skóry mieszanej należy również nawilżać strefę T?
Tak, nawet skóra nadmiernie przetłuszczająca wymaga odpowiedniego nawilżenia. W przypadku takiej skóry najlepiej sprawdzają się preparaty o lekkiej konsystencji, które nie będą powodowały zatykania ujść mieszków włosowych.


Jak pielęgnować skórę mieszaną?
Pielęgnacja skóry mieszanej powinna być wyważona w stosunku do nawilżania i ograniczania wydzielanie sebum.  W takim przypadku może być wskazane używanie oddzielnych kosmetyków na partie suche i partie przetłuszczające. Istnieje również gama kosmetyków dedykowanych dla skór mieszanych.  Należy pamiętać, aby nie nadużywać nadmiernie kosmetyków matujących, aby nie wysuszyć partii, gdzie przetłuszczanie nie wystepuje.

Zobacz również:

farbowanie włosów | jak ożywić kolor włosów | tusz dla wrażliwych oczu

Produkty powiązane