Strona główna  /  Lista porad  /  Składniki szamponów
 

Składniki szamponów

składniki szamponów

Składniki szamponów

Zdrowe, błyszczące i zadbane włosy to marzenie każdego z nas, które wbrew pozorom nie jest trudne do osiągnięcia. 

Zdrowe, błyszczące i zadbane włosy to marzenie każdego z nas, które wbrew pozorom nie jest trudne do osiągnięcia. Poprawę wyglądu włosów należy rozpocząć od wybrania odpowiedniego szamponu. Tu doskonale sprawdzą się szampony naturalne, które intensywnie ożywią nasze włosy oraz zniwelują podrażnienia skóry głowy.  Zobacz jakich składników należy unikać w szamponach, aby mieć zdrowe włosy i skórę wolną od podrażnień. Przedstawiamy również szampony w którch nie znajdziecie rzadnych szkodliwych składników!

W szamponach unikaj:

- drażniących składników myjących jak SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate), które są głównymi składnikami myjącymi większości szamponów konwencjonalnych. Stosowanie szamponów z ich zawartością może powodować podrażnienia skóry oraz jej wysuszenie. Nasze włosy po użyciu również mogą stać się matowe i szorstkie. W przypadku szamponów naturalnych stosowane są łagodne środki myjące.

- syntetycznych składników tłuszczowych – często stosowane w szamponach do włosów zniszczonych. W porównaniu do naturalnych olejków mogą obciążać i zlepiać włosy, a niekoniecznie je odżywiać.

- silikonów – dają optyczne wygładzenie powierzchni włosa, jednakże nie nawilżają i nie kondycjonują włosów.

- syntetycznych substancji zapachowych, które mogą powodować podrażnienia i uczulenia skóry głowy.

- konserwantów, które mogą pozostawać na powierzchni skóry głowy i drażnić skórę głowy.

 

Polecamy produkty do mycia włosów wolne od szkodliwych substancji:

RAHUA SHAMPOO

Przejdź do produktu!

W 100% naturalny, organiczny lekko pieniący się szampon sprawiający, że włosy stają się zdrowe, sprężyste i błyszczące. Dedykowany dla wszystkich typów włosów, a w szczególności polecany dla włosów farbowanych. Naturalny aktywny środek myjący betaina pozyskiwany z oleju kokosowego myje delikatnie nie usuwając koloru, podczas gdy cząsteczki oleju Rahua głęboko wnikają w trzon włosa wzmacniając i odżywiając słabe, zniszczone włosy jednocześnie regenerując skórę głowy i mieszki włosowe.

 

RAHUA VOLUMINOUS SHAMPOO

Przejdź do produktu!

W 100% naturalny, organiczny szampon nadający objętość i sprężystość włosom, również bezpieczny dla włosów po zabiegach koloryzacji. Naturalna formuła szamponu Rahua Voluminous Shampoo bezpiecznie i skutecznie myje i odświeża włosy bez ich wysuszania w odróżnieniu od innych preparatów zwiększających objętość. Dzięki ekstraktom z soków cytrusowych, hamujących produkcję sebum w skórze głowy, skutecznie wydłużają czas świeżości włosów pozostawiając włosy zdrowsze. Olejki eteryczne zawarte w wyciągach z lawendy i z liści eukaliptusa zapewniają kojącą aromaterapię, podczas gdy olej Ungurahua działa wzmacniająco na włosy.

Zobacz również:

kora wierzby | szczotkowanie ciała | pielęgnacja włosów