Strona główna  /  Lista porad  /  Siła aromaterapii
 

Siła aromaterapii

siła aromaterapii

Siła aromaterapii

Aromaterapia traktuje człowieka jako integralną całość, ma na celu poprawę ogólnej kondycji organizmu człowieka poprzez przywrócenie mu równowagi i pobudzenie jego naturalnych sił odpornościowych.

Aromaterapia to gałąź medycyny alternatywnej wykorzystująca olejki eteryczne i inne substancje zapachowe do korzystnego wpływania na nastrój oraz zdrowie.

Termin ten stworzył francuski chemik Rene-Maurice Gatefosse, badacz olejków eterycznych. Historycznie aromaterapia towarzyszyła człowiekowi od zarania, a najwcześniejsze wzmianki o używaniu zapachów pochodzą z czasów sumeryjskich (ok. 3000 p.n.e.) i dotyczą receptur mieszanek roślinnych. Wymieniane tam rośliny to między innymi tymianek i mirt.

Obecnie jest to dziedzina bardzo szybko się rozwijająca (szczególnie w Europie Zachodniej, Japonii i Stanach Zjednoczonych), będąca połączeniem medycyny naturalnej i zielarstwa. Polega na wprowadzeniu do organizmu człowieka czynnych biologicznie substancji zapachowych z olejków eterycznych pochodzenia roślinnego. Uzyskuje się to poprzez układ oddechowy – inhalacje lub przez skórę – masaż, kąpiel lub kompresy.

Dzięki antyseptycznym właściwościom olejków eterycznych stosowanych w aromaterapii możliwe jest wspieranie terapii konwencjonalnych. Zasadny więc wydaje się obserwowany rozwój badań nad tą metodą leczenia, powracającą do naturalnie rozwiniętych zmysłów człowieka – węchu, o których zapomniała nasza cywilizacja.

 

....po takim wstępie, nic innego nie zostaje, jak tylko rozpocząć swoją przygodę z Aromatherapy Associates ;)


  • Deep Relax, kompozycja głęboko relaksująca, dla osób, które nie potrafią się wyłączyć, żyją w ciągłym napięciu. Potrzebuja komfortu odprężenia i poczucia bezpieczeństwa. ( przejdź do produktu)
  • Light Relax, kompozycja lekko relaksujaca, idealna do cotygodniowych masaży relaksujacych. (przejdź do produktu)
  • De-Stress Mind, kompozycja odstresowująca umysł. Sprawdza się przy braku koncentracji. (przejdź do produktu)
  • De-Stress Muscle, kompozycja odprężajaca mięśnie. Niweluje bóle mięśniowe spowodowane intensywnym wysiłkiem fizycznym lub napięciem mięśniowym po długim siedzeniu w jednej pozycji, na przykład przy komputerze. (przejdź do produktu)
  • Revive Morning, kompozycja na dobry początek dnia. Wprawiająca w dobry nastrój i dodająca energii o poranku. (przejdź do produktu)
  • Revive Evening, kompozycja pobudzająca, wprawiająca w dobry nastrój przed spotkaniem towarzyskim. Rozluźniająca i energetyzująca. (przejdź do produktu)
  • Support Breathe, kompozycja ułatwiająca oddychanie. Polecana dla alergików, astmatyków, w czasie regeneracji po chorobie. (przejdź do produktu)
  • Sapport Lavender&Peppermint, kompozycja łagodząca, przynosząca ulgę po długim przebywaniu na słońcu, po zbyt obfitym posiłku. (przejdź do produktu)
  • Support Equilibrium, kompozycja równoważąca, przynosząca spokój. Polecana dla kobiet i mężczyzn, potrzebujących równowagi hormonalnej. (przejdź do produktu)
  • Inner Strength, kompozycja wzmacniająca dla osób mocno zestresowanych. Potrzebujacych wewnętrznego spokoju i wzmocnienia sił psychicznych. (przejdź do produktu)

 

 * źródło informacji o aromaterapii, Wikipedia

Anna Grela, Twój ekspert w pielęgnacji