Strona główna  /  Lista porad  /  Pielęgnacja po opalaniu
 

Pielęgnacja po opalaniu

pielęgnacja po opalaniu

Pielęgnacja po opalaniu

Po ekspozycji słonecznej pielęgnacja głównie opiera się na nawilżeniu i złagodzeniu skóry. Istotne jest działanie przeciwzaplane. Jest to moment w którym skóra wymaga wzmożonej opieki. Odpowiednio dobrane preparaty pozwolą na długo cieszyć się piękną opalenizną, bez wysuszenia i utraty blasku skóry.


Co zrobić, kiedy poparzyłam skórę twarzy na słońcu?
W przypadku delikatnego poparzenia słońcem możemy złagodzić objawy za pomocą kosmetyków. W tym celu należy wybrać preparat z wysoką zawartością pantenolu. Pozwoli to nam na złagodzenie zaczerwienienia i redukcję stanu zapalnego. Dodatkowo pantenol wykazuje silne właściwości nawilżające i ochronne. Warto również zaaplikować maskę silnie odżywczą i krem o podobnym działaniu.


Czym się różni balsam po opalaniu od zwykłego balsamu nawilżającego?
Kosmetyki po opalaniu oprócz działania nawilżającego posiadają również właściwości chłodzące oraz przeciwzapalne. Ponadto zawierają substancje utrwalające opaleniznę i rozświetlające skórę. Większość kosmetyków tego typu jest również wzbogacona w antyoksydanty, które zapobiegają procesowi starzenia spowodowanego działanie promieni słonecznych.

Zobacz również:

jak ożywić kolor włosów | tusz dla wrażliwych oczu | skóra dziecka