Strona główna  /  Lista porad  /  Pielęgnacja dla mężczyzn 40+
 

Pielęgnacja dla mężczyzn 40+

pielęgnacja dla mężczyzn 40+

Pielęgnacja dla mężczyzn 40+

Skóra mężczyzn jest grubsza od skóry kobiet i znaczniej dłużej wygląda młodo. Jednakże po 40 roku życia na skórze mężczyzn zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia. To moment, kiedy należy pomyśleć o wzmocnieniu pielęgnacji domowej. Teraz już nie wystarczy wyłącznie oczyszczanie i nawilżanie. Skóra potrzebuje znacznie więcej. Wszystkie stosowane produkty do pielęgnacji powinny być wzbogacone o składniki o działaniu odmładzającym. Prezentujemy sprawdzoną pielęgnację, którą powinien włączyć każdy Pan po 40 roku życia.

 1Stymuluj do działania.

Codzienne stosowanie preparatu opartego na niskim stężeniu kwasów stymuluje skórę do działania oraz wyrównuje teksturę i koloryt skóry. Dodatkowo produkt został wzbogacony o składniki antyoksydacyjne, które spowalniają proces starzenia.

Green Apple Age Defy Serum


 2. Nie zapominaj o oczach.

Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry wokół oczu to najczęściej spotykany grzech pielęgnacyjny wśród Panów. To właśnie w okolicy oczu możemy zaobserwować pojawienie się zmarszczek w pierwszej kolejności. Wynika to z nieodpowiedniego nawilżenia oraz ruchów mimicznych. Dlatego nie zapominajmy o zastosowaniu kremu na okolice oczu codziennie rano i wieczorem. Krem aplikujmy również na powiekę oka.

Green Apple Brihtening Eye Cream

3. Czas na regenerację.

Dla skóry dojrzałej krem nawilżający to znacznie za mało. Po 40 roku życia gruczoły łojowe pracują wolniej, a skóra znacznie szybciej ulega przesuszeniu. Dlatego warto włączyć do codziennej pielęgnacji krem regenerujący. Taki produkt uszczelni naskórek, wzmocni go. Dodatkowo zatrzyma wodę w skórze i wygładzi zmarszczki spowodowane odwodnieniem skóry. Natomiast antyoksydanty ochronią skórę przed negatywnym działanie czynników zewnętrznych.

Regenerating Night Cream, Beyond Organic Skincare

Zobacz również:

pielęgnacja włosów | trądzik pospolity | olej z pestek moreli