Strona główna  /  Lista porad  /  Pielęgnacja 30+
 

Pielęgnacja 30+

pielęgnacja 30+

Pielęgnacja 30+

Zazwyczaj 30 lat to próg wiekowy, po przekroczeniu, którego mężczyźni zaczynają myśleć o pielęgnacji skóry.

 Zazwyczaj 30 lat to próg wiekowy, po przekroczeniu, którego mężczyźni zaczynają myśleć poważnie o pielęgnacji skóry. Po 30 roku łatwiej dostrzegalne jest zmęczenie, a skóra nie regeneruje się już tak szybko jak kiedyś. Łatwiej również ulega przesuszeniu i podrażnieniom. U niektórych Panów mogą być już dostrzegalne pierwsze zmarszczki mimiczne. Zmienia się również koloryt skóry. Bez odpowiedniej pielęgnacji skóra staje się matowa i poszarzała. Zobaczcie jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja dla mężczyzn po 30 roku życia.

 

1. Oczyszczanie bez podrażnień.

Oczyszczaj skórę każdego dnia, a staraj się robić delikatnie. Dobieraj preparaty oparte na łagodnych środkach  myjących. Pozwoli to na ograniczenie podrażnień po goleniu, ograniczy nadmierną ucieczkę wody oraz zmniejszy zaczerwienienia.

Żel do mycia twarzy

 

2. Złuszczaj regularnie.

Wykonywanie regulranego peelingu to klucz do młodego i zdrowgo wyglądu skóry. Zastosowanie peelingu pozwala na usuwnanie zrogowaciałych komórek naskórka, które są odpowiedzialne za szary koloryt skóry. Pozwoli to również na odblokowanie porów i wygładzenie skóry. Peeling rób w zalezności od typu skóry. W przypadku skóry suchej i wrażliwej wystarczy wykonie jedego peelingu na tydzień, natomaist w przypadku skóry tłustej i mieszanej możesz peelingować skórę 2 razy w tygodniu.

Delikatny peeling

 

3. Włącz antyoksydację.

Włączenie do swojej pielęgnacji kosmetyków oparych na antyoksdantach to pierwszy krok do prewencji przeciwzmarszczkowej. Antyoksydany możesz znaleźć w różnych kosmetykach takich jak tonik, serum czy krem. Antyoksydany ochronia twoją skórę przed działaniem wolnych rodników, które znajdują się w środwisku zewnętrznym czy dymie papierosowym. W kosmetykach szukaj takich składników o działaniu antyoksydacyjnym jak witamina E, zielona harbata, rokitnik, dzika róża, beta karoten czy resweratrol.

Krem regenerujący

Zobacz również:

wosk pszczeli | skóra atopowa | resweratrol