Strona główna  /  Lista porad  /  Phenomé
 
phenomé

Phenomé

„Tworzymy najlepsze kosmetyki, jakie tylko umiemy i takie, jakich sami chcemy używać.”

 

O Phenomé

 

Phenomé to polska marka kosmetyków naturalnych, opartych wyłącznie na zdrowych i bezpiecznych składnikach pochodzenia roślinnego. Marka nie stosuje żadnych syntetycznych substancji aktywnych. Produkty powstają w oparciu o najnowocześniejszą wiedzę kosmetyczną, pod okiem doświadczonych technologów. Receptury Phenomé zawierają bogactwo organicznych składników aktywnych, pochodzących z całego świata, od Europy po Amerykę Południową. Każdy z nich ukierunkowany jest na konkretny cel pielęgnacyjny. Produkty Phenomé nie zawierają zwykłej wody, zamiast niej zastosowano najwyższej jakości wody roślinne, zwiększające skuteczność wyjątkowych receptur marki.

 

„Uważamy, że kosmetyki są także po to, aby sprawiać przyjemność. Dlatego staramy się, aby miały także piękne, naturalne zapachy i proste, niebanalne opakowania.” – Filozofia marki Phenomé to działanie w zgodzie z naturą przy zapewnieniu codziennego komfortu stosowania.

 

 

Wody roślinne

 

Woda stanowi czasem aż 50 % składu w przypadku kosmetyków konwencjonalnych. Phenomé zamiast zwykłej wody, stosuje czyste wody roślinne – wartościowe kompozycje niewielkich ilości naturalnych wyciągów roślinnych, soli mineralnych oraz olejów eterycznych. Jako baza kosmetyczna są one o wiele cenniejsze niż czysta woda. Stosowanie wód roślinnych wspomaga aktywność biologiczną formuły, sprawiając, że każdy kosmetyk Phenomé posiada największą z możliwych skuteczność i jest dobrze tolerowany przez skóry wrażliwe.

 

 

Certyfikowane składniki organiczne

 

Produkty Phenomé powstają z najwyższej jakości certyfikowanych organicznych składników, pozyskiwanych z najlepszych ekologicznych upraw, na których nie stosuje się sztucznych nawozów, fungicydów, herbicydów ani pestycydów.

 

Wegetariańskie i Cruelty Free

 

Zwierzęta są częścią natury. Kosmetyki Phenomé są w 100 % cruelty free. Większość produktów marki to kosmetyki wegańskie, za wyjątkiem kilku, w których zastosowano wosk pszczeli oraz miód. 

 

Opakowania z zero waste

 

Opakowania produktów Phenomé powstają z surowców wtórnie przetworzonych i zaprojektowane są z myślą o możliwości ich dalszego przetworzenia i wtórnego wykorzystania. 

 

Polskie kosmetyki

 

Phenomé to polska firma. Naturalne formuły marki powstają i są produkowane w Polsce.