Strona główna  /  Lista porad  /  Odmładzająca siła peptydów Evolve Beauty
 
odmładzająca siła peptydów evolve beauty

Odmładzająca siła peptydów Evolve Beauty

Jeśli nie próbowałaś jeszcze peptydów w pielęgnacji skóry,  nadszedł czas, aby włączyć je do swojej codziennej rutyny. Dlaczego? Bo korzyści z ich stosowania mogą być naprawdę niesamowite. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu jędrnej, młodej skóry na dłużej, przeczytaj na czym polega działanie peptydów.

Czym są peptydy?

Peptydy są krótkimi łańcuchami aminokwasów i stanowią budulec białek. Najważniejsze białka w skórze to kolagen, elastyna i keratyna, które są odpowiedzialne za jej strukturę, jędrność i młody wygląd. W produktach kosmetycznych  stosuje się setki różnych peptydów, z których wszystkie są wytwarzane z różnych kombinacji aminokwasów.

Jak działają na skórę?

W produktach do pielęgnacji skóry peptydy są wykorzystywane do wzmacniania białek naturalnie występujących w skórze, dlatego odmładzają ją i utrzymują skórę w dobrej kondycji. Różne typy peptydów dają różne efekty, od wygładzania zmarszczek lub naprawy bariery ochronnej skóry po zwiększenie jędrności i nawilżenia. Kilka peptydów można połączyć w jednym produkcie, a większość znajduje się w produktach przeciw starzeniu się skóry, która zaczęła wykazywać zmniejszenie produkcji tych niezbędnych białek.

Peptydy roślinne Evolve Beauty.

W odmładzających produktach Evolve Beauty  z komplexem Age Smarter 360 zastosowano roślinny peptyd Sacha Inchi. Ten naturalny peptyd  to wielofunkcyjny, przeciwdziałający starzeniu składnik, którego działanie udowodniono w badaniach klinicznych.  Według wyników testów, peptyd ten zmniejsza obrzęk twarzy w celu poprawy jej konturu, zwiększa gęstość skóry oraz zmniejsza widoczność zmarszczek. Badanie kliniczne wykazały, że naturalny peptyd Sacha Inchi ujędrnia skórę  45% po 28 dniach stosowania i zmniejsza jej szorstkość o ponad 20% po 21 dniach.

Multi Peptide 360 Moisture Cream oraz Superfood 360 Serum to skoncentrowane produkty wspierające skórę w procesie starzenia się, oparte na technologii Age Smarter 360. Ta "zielona" pielęgnacja łączy w sobie odmładzające peptydy i roślinny kwas hialuronowy zwiększający rezerwy wody w skórze. Pozostałe składniki głowne to odżywcze masło Cupuacu i olej Cacay.