Strona główna  /  Lista porad  /  Less
 
less

Less

Konsekwentne dążenie do wcielenia w życie dwóch zasad: najbardziej naturalnie i możliwie najprościej – dało początek tej  wyjątkowo skoncentrowanej  i  niezrównanej linii produktów do pielęgnacji skóry Less.

O marce Less

Less jest purystyczną, wielokrotnie nagradzaną niemiecką marką wyrafinowanych, organicznych produktów do pielęgnacji skóry.  Wartości przyświecające Less to: obiektywność, naturalność i wynikająca z tego redukcja do tego, co niezbędne. Pielęgnacja marki skupia się na kilku podstawowych  produktach wykorzystujących wyłącznie naturalne składniki. Linia Less składa się z 3 produktów do pielęgnacji skóry, każdy z nich jest  w 100% naturalny i całkowicie wolny od zbędnych wypełniaczy. Less to jedna z najczystszych i najbardziej naturalnych linii do pielęgnacji skóry na świecie. Produkty są odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Mniej znaczy więcej

Piękna skóra to zdrowa skóra. Nasza skóra samodzielnie wytwarza idealną pielęgnację – płaszcz ochronny w postaci cienkiej warstwy lipidów i potu, która uszczelnia wilgoć wewnątrz skóry oraz zapobiega przenikaniu zanieczyszczeń zewnętrznych. Surfaktanty i emulgatory, które rozpuszczają lipidy, zawarte są praktycznie w każdym szamponie, żelu pod prysznic czy kremie do twarzy - pozbawiają skórę tej naturalnej ochrony. Celem marki Less jest nie naruszanie płaszcza ochronnego skóry oraz inteligentne wspieranie jej naturalnej samoregulacji. Produkty Less są pozbawione jakichkolwiek drażniących skórę dodatków, takich jak alkohol, środki konserwujące lub substancje zapachowe.

Minimalistyczne oczyszczanie

W celu dokładnego i delikatnego oczyszczenia skóry według Less, stosuje się specjalną, myjącą glinkę. "Ghassoul" to tysiącletnia glina, która znajduje się tylko w marokańskich górach Atlas i posiada wyjątkowe właściwości oczyszczające. Wiąże i rozpuszcza brud, nadmiar sebum oraz inne zanieczyszczenia, bez naruszenia ochronnego płaszcza skóry. Skóra zachowuje nawilżenie i zdolność do ochrony przed zanieczyszczeniami z zewnątrz . Marka Less oferuje glinkę Ghassoul najwyższej jakości.

Prostota pielęgnacji

Jeśli skóra potrzebuje pomocy w odzyskaniu naturalnej ochrony, czyste oleje roślinne są fizjologicznie idealne. Łączone w inteligentny sposób, dostarczają skórze wszystkich potrzebnych witamin i niezbędnych  nienasyconych kwasów tłuszczowych, których potrzebuje do samoregulacji i utrzymania nawilżenia. Oleje do twarzy w Less są w całości wykonane z certyfikowanych, ekologicznych, czystych olejów roślinnych, żadne inne dodatki nie są stosowane. W ofercie marki znajdziemy recepturę   dostosowaną specjalnie do potrzeb skóry suchej oraz taką, która powstała, aby pielęgnować skórę tłustą i mieszaną. Oleje Less należy rozprowadzać na czystej, wilgotnej skórze, tak aby olej połączył się z wodą, a następnie został wchłonięty przez skórę. Po zastosowaniu, cera staje się nawilżona, a jej ochronny płaszcz wodno – lipidowy  jest delikatnie wspierany.  Dla zdrowej i pięknej skóry.

Nieskazitelna czystość

Wszystkie składniki Less są czyste i nieskazitelne, żaden pojedynczy składnik nie został wyprodukowany przez rafinację, destylację lub syntezę. Produkty marki powstają w niewielkich partiach co 8-10 tygodni, a następnie są dostarczane do klientów na całym świecie, aby zapewnić najświeższą i najskuteczniejszą pielęgnację skóry.

Produkty Less powstają całkowicie bez zbędnych dodatków. Nie zawierają: środków powierzchniowo czynnych, emulgatorów, konserwantów, olejków eterycznych i żadnych innych substancji, które nie są czynnymi składnikami. „Nasze produkty są piękne i skuteczne ze względu na swoją prostotę i silne naturalne składniki. To składniki decydują o trwałości, zapachu i teksturze produktów - a nie na odwrót.”

Zero Waste

„Uważamy, że ważne jest, aby chronić środowisko naturalne i gdybyśmy używali plastiku, byłoby to sprzeczne z naszymi zasadami.” Linia produktów Less w całości wykonana została z naturalnych materiałów, takich jak glinka, czyste oleje roślinne, drewno oliwne, bawełna, szkło i niepowlekana tektura. W 2018 r. Less stała się pierwszą marką do pielęgnacji skóry na świecie, która zdobyła nagrodę Wallpaper Design Award.