Strona główna  /  Lista porad  /  Latoille 5
 

Latoille 5

latoille 5

Latoille 5

Tworzenie kosmetyków sprawia mi ogromną radość, to prawdziwa uczta dla zmysłów, a także nieustanna okazja do pogłębiania swojej wiedzy z wielu dziedzin. Renata Ambasz, Latoille 5

 

Z wykształcenia jestem pedagogiem i psychoterapeutą. Większość mojego życia spędziłam poza granicami Polski. Od lat interesowałam się naturalnymi formami wspomagania zdrowia. W Londynie uczyłam się alternatywnych rodzajów terapii – przede wszystkim różnych form masażu. A masaż zawsze dla mnie wiązał się z aromaterapią. Z Indii przywoziłam więc olejki eteryczne i mieszałam z olejami do masażu. Okazało się to niezwykle przyjemne. Zawsze miałam dobry nos i zaczęłam kolekcjonować zapachy i dokształcać się w tym kierunku. Kilka lat temu zamieszkałam w Izraelu, gdzie trafiłam na osobę, która prowadziła szkołę kosmetyki naturalnej z użyciem aromaterapii. Wtedy naprawdę zrozumiałam, że uzdrawiająca moc olejków i ich piękne zapachy to dokładnie to, co mogę ludziom od siebie zaoferować. Słodki cytrynowy aromat z delikatną nutą kwiatową, uwodzicielska wanilia przełamana korzennym cynamonem, słodko- pikantny zapach goździka...już sam opis przenosi w zupełnie inny świat zmysłowych doznań...

Zauważyłam, że ludzie coraz bardziej są zainteresowani zdrową żywnością, zdrowym trybem życia i eliminacją szkodliwych substancji ze swojego otoczenia, a na rynku takich rzeczy wciąż brakuje. W Izraelu bardzo popularne jest robienie własnych kosmetyków. Tam robiłam kosmetyki dla siebie i znajomych, w Polsce postanowiłam działalność rozszerzyć.

Tworzenie kosmetyków sprawia mi ogromną radość, to prawdziwa uczta dla zmysłów, a także nieustanna okazja do pogłębiania swojej wiedzy z wielu dziedzin. To proces twórczy, podczas którego z jednej strony trzeba zachować pewne sztywne proporcje, z drugiej można sobie pozwolić na dużą dozę kreatywności i puścić wodze fantazji. Sensualny zapach, który zawsze towarzyszy pracy z olejkami eterycznymi jest naprawdę inspirujący. Kosmetyki wykorzystujące aromaterapię działają na poziomie psychosomatycznym. Działają na psychikę, poprawiając nastrój, z kolei biochemia olejków poprawia zdrowie. Działają podwójnie przez zapach i wchłanianie.

Jak mawiał główny bohater powieści „Pachnidło” Patricka Suskinda, Jan Babtysta Grenouille: „Kto ma władzę nad zapachami, ten ma władzę nad sercami ludzi.”

Renata Ambasz, twórczyni marki Latoille 5

 

 Kosmetyki Latoille 5 w naszym sklepie

Zobacz również:

kora wierzby | szczotkowanie ciała | nawilżenie skóry