Strona główna  /  Lista porad  /  Konsultacje pielęgnacyjne
 
konsultacje pielęgnacyjne

Konsultacje pielęgnacyjne

Twoja codzienna rutyna, sposób pielegnacji mają podstawowe znaczenie dla zdrowia i dobrego wyglądu skóry oraz ogólnego samopoczucia. Nauczę Cię jak zadbać o siebie naturalnie w ujęciu holistycznym.

Z pielęgnacją skóry zawodowo związana jestem od 1994 roku, mając ciągły kontakt z klientkami, widzę jak problemy skórne na przestrzeni tego czasu bardzo się zmieniły. Ciągły stres, brak czasu dla siebie, niewłaściwa dieta, nadmiar nakładanych na skórę kosmetyków, zanieczyszczenie środowiska powodują, że nie radzimy sobie ze swoją skórą. Skórę mamy jedną na całe życie, dlatego tak istotna jest właściwa pielęgnacja. Podstawa to właściwe „czytanie” sygnałów jakie nam skóra wysyła, rozpoznanie jej potrzeb i odpowiedni dobór kosmetyków i technik profesjonalnych. Niby proste i oczywiste, ale niestety sprawia to dużo trudności i piętrzy problemy pielęgnacyjne. Osobiście jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do organizmu człowieka, dlatego z dużym zaangażowaniem dokształcam się w zakresie pielęgnacji funkcjonalnej, aby mieć, jak najszersze podejście do dbania o ciało.

Czym dla mnie jest pielęgnacja funkcjonalna? Na skórę nie można patrzeć  jak na organ oderwany od pozostałych narządów naszego organizmu. Skóra jest największym organem naszego ciała, pełni istotne funkcje i mamy ją jedną na całe życie. Dlatego pielęgnacja powinna dotyczyć nie tylko podstawowych czynności higienicznych, ale również wysublimowanych metod, które będą ją wzmacniać. Skóra w dzisiejszych czasach potrzebuje wsparcia na wielu poziomach. Punktem wyjścia jest wiek i jej aktualny stan. Wiek, ponieważ inaczej podejdziemy do skóry dwudziestolatki, trzydziestolatki, gdzie siły witalne organizmu są jeszcze na tyle mocne, że nie musimy działać zbyt intensywnie, a inaczej do skóry kobiety dojrzałej, gdzie metabolizm jest już znacznie słabszy. Skóra wraz z wiekiem potrzebuje wzajemnie uzupełniających się bodźców, które będą stymulować ją do odnowy. Myśląc o skórze, nie da się pominąć układu limfatycznego, naczyń krwionośnych, kondycji mięśni i tkanki podskórnej. Uwzględniając te obszary, zapewniamy naszej skórze pielęgnację funkcjonalną, dobraną odpowiednio do jej potrzeb w danym momencie.

Moja propozycja w zakresie pielęgnacji funkcjonalnej to terapie łączone, zapewniające witalność i dobrą kondycję skórze, niezależnie od wieku i punktu wyjścia. Anna Grela


Konsultacje dotyczące pielegnacji skóry prwadzę stacjonarnie w Warszawie oraz on line.

Koszt: 250 zł, czas 1,5h.

Każda skóra ma swoją historię, każda wymaga indywidualnego podejścia. Właściwa pielęgnacja to świadoma obserwacja siebie i swojej cery, zrozumienie tego, co jej szkodzi, a co ją wzmacnia. Pielęgnacja skóry to nie tylko kremy, to odpowiednia rutyna pielęgnacyjna dobrana do potrzeb, odpowiednia dieta, styl życia. Podczas indywidualnej konsultacji wspólnie przejdziemy przez historię Twojej skóry i zaplanujemy program pielęgnacyjny w ujęciu holistycznym.

 

Termin ustalamy indywidualnie.

ZAPISZ SIĘ