Strona główna  /  Lista porad  /  Instrukcja oczyszczania twarzy wg HOLIFROG
 
instrukcja oczyszczania twarzy wg holifrog

Instrukcja oczyszczania twarzy wg HOLIFROG

Nasze kosmetyki do oczyszczania twarzy zawierają łagodne i delikatnie działające środki powierzchniowo czynne, które myją skórę nie pozbawiając jej ochronnej bariery.

HoliFrog radzi jak myć twarz

Przeszliśmy długą drogę od schematu „spień, spłucz, powtórz”. Oczyszczanie twarzy to nie fizyka kwantowa, ale używając kosmetyków w nieodpowiedni sposób możesz trochę namieszać. Preparat potrzebuje chwili, by zadziałać - zwykle to 1-2 minuty. Uwaga: kiedy bierzesz prysznic, często preparat do mycia spłukuje się, zanim w ogóle zacznie działać.

Nie możemy wypowiadać się w imieniu wszystkich producentów kosmetyków, ale powiemy jak oczyszczać skórę preparatami HoliFrog. Nasze kosmetyki do oczyszczania twarzy zawierają łagodne i delikatnie działające środki powierzchniowo czynne, które myją skórę nie pozbawiając jej ochronnej bariery.

Nasze kosmetyki zostały stworzone tak,  by utrzymać pH skóry na optymalnym poziomie, a obecność środków powierzchniowo czynnych i złuszczających równoważymy bogatymi, odżywczymi olejkami, które jednocześnie pielęgnują cerę. Każdy preparat zawiera unikalny zestaw składników aktywnych, które zapewniają skórze dokładnie to, czego potrzebuje i kiedy tego potrzebuje.

Jedyne co musisz zrobić, to dać im czas, by mogły zadziałać.

 

1-minutowe mycie poranne


Niezależnie od tego, czy jesteś rannym ptaszkiem, czy lubisz dłużej się powylegiwać, mycie twarzy rano jest bardzo ważne. Przygotowuje skórę do nałożenia preparatów pielęgnacyjnych i makijażu. Pełne 60 sekund może wydawać ci się zbyt długim czasem na samo mycie, ale to konieczne, by preparat mógł przeniknąć do porów. Pomyśl, że przez 30 sekund oczyszczasz skórę z zanieczyszczęń i rozpuszczasz sebum, a drugie 30 sekund preparat potrzebuje, by trafić do porów. A Ty zapewniasz sobie z rana mały masaż, na który przecież zasługujesz!

 

2-minutowe mycie wieczorne

Na zakończenie dnia, zanim wskoczysz do łóżka, powinnaś dokładnie oczyścić twarz. To dłuższy rytuał, bo musisz zmyć z niej nieco więcej, m.in. zanieczyszczania, pot, łój, filtr przeciwsłoneczny, kolorowe kosmetyki i wszystko inne, co miało w ciągu dnia kontakt ze skórą.

Wiemy, jesteś zmęczona i chcesz już się położyć, ale na pewno chcesz też obudzić się z ładną cerą, a nic nie sabotuje tego skuteczniej niż nakładanie produktów na źle oczyszczoną twarz.

To teraz powinnaś wykonać podwójne oczyszczanie. Pierwszą minutę poświęć na umycie skóry skutecznym, ale łagodnie działających preparatem na bazie oleju, który zemulguje i usunie ze skóry brud i makijaż. Następnie umyj twarz preparatem na bazie wody – masuj skórę przez kolejną minutę, aby usunąć z niej wszelkie pozostałości i odżywić ją składnikami aktywnymi. Twoje też będą lepiej odpoczywać w nocy, kiedy będą dokładnie oczyszczone.