Strona główna  /  Lista porad  /  Ile kosmetyku powinnaś nakładać na swoją skórę?
 
ile kosmetyku  powinnaś nakładać na swoją skórę?

Ile kosmetyku powinnaś nakładać na swoją skórę?

Oto przykłady odpowiedniej ilości produktów do pielęgnacji skóry według Susanne Kaufmann.

Kosmetyk idealny! Znalazłaś odpowiedni produkt do pielęgnacji skóry dla Twojej skóry. Ale ile rzeczywiście powinnaś go nakładać, aby osiągnąć pożądane efekty? Wielkość grochu czy może orzecha laskowego? Wielkość monety? Tylko kilka kropli? Specjaliści od urody z Susanne Kaufmann Spa odpowiedzieli na pytanie o idealny „rozmiar porcji” produktów do pielęgnacji skóry oraz jakie są zalety pielęgnacji „na kanapkę” czyli warstwowego nakładanie produktów. 

Ilość. Czasami możesz wycisnąć z tubki trochę za dużo, ale Twoja szyja, dekolt lub dłonie będą cieszyć się dodatkową dawką odżywienia. Jednak przez dłuższy czas nadmierna ilość produktów pielęgnacyjnych zwykle nie prowadzi do pożądanych efektów. „Na przykład zbyt duża ilość kremu może pozostawić film na skórze, co prowadzi do zatrzymania ciepła i tworzy idealne środowisko do powstawania niedoskonałości” - wyjaśnia Stephanie Rist, dyrektor SPA Susanne Kaufmann. Aby tego uniknąć, oto krótki przewodnik. Zaczynamy od najmniejszych ilości na okolice oczu, aż do produktów oczyszczających.

Ilość ziarnka grochu:

• Pielęgnacja oczu (jedna porcja jest wystarczająca dla obu obszarów wokół oczu)
• Serum do twarzy

Ilość orzecha włoskiego, kosmetyk nakładamy na twarz, szyję i dekolt:

• Krem na dzień
• Krem na noc lub regenerujący
• Maska

Wielkość monety:

• Peeling mechaniczny, z drobinkami
• Peelingi enzymatyczne

Zagłębienie dłoni:

• Żel oczyszczający lub mleczko oczyszczające

Kolejność. W pielęgnacji ważna jest nie tylko ilość, ale także kolejność, w jakiej produkty są używane. Ma to znaczący wpływ na skuteczność kosmetyków. „Zacznij od najlżejszego produktu i odczekaj około dwóch do trzech minut między warstwami” - radzi Stephanie Rist. Na oczyszczoną twarz, po użyciu toniku zastosuj nawilżające serum bazowe jako pierwszą warstwę. W ten sposób dostarczysz skórze intensywnych składników aktywnych. Teraz czas na preparat skierowany na konkretny problem (jeśli taki stosujesz), taki jak serum przeciwstarzeniowe, na niedoskonałości czy przebarwienia. Pielęgnacja oczu to trzeci krok. Czwarty krok to krem na dzień lub krem regenerujący - uszczelnia wilgoć z poprzednich warstw, dzięki czemu Twoje serum działa bardziej skutecznie. Jeśli używasz olejku do twarzy, nałóż jedną do dwóch kropli jako piątą warstwę. Alternatywnie, wymieszaj go z kremem na dzień lub kremem regenerującym. Jako ostatnia część porannej rutyny, szósta i ostatnia warstwa to lekki krem z filtrem. Zawsze stosuj filtr przeciwsłoneczny jako ostatni krok, aby nie ograniczać jego działania.

Produkty powiązane