Strona główna  /  Lista porad  /  Holistyczna pielęgnacja w zgodzie z naturą
 
holistyczna pielęgnacja w zgodzie z naturą

Holistyczna pielęgnacja w zgodzie z naturą

Kosmetyki Susanne Kaufmann powstają z poszanowaniem tradycji i naturalnych zasobów naszej planety - alpejskich roślin bogatych w składniki aktywne. O filozofię marki, najnowsze produkty i zrównoważony biznes pytamy założycielkę Susanne Kaufmann.

Holistyczna pielęgnacja w zgodzie z naturą

 

Kosmetyki Susanne Kaufmann powstają z poszanowaniem tradycji i naturalnych zasobów naszej planety - alpejskich roślin bogatych w składniki aktywne. O filozofię marki, najnowsze produkty i zrównoważony biznes pytamy założycielkę marki.

 

Czy mogłabyś opowiedzieć nam trochę o historii twojej marki…

Susanne Kaufmann: Dorastałam w Bregenzerwald, w austriackich Alpach, gdzie powszechne było zrozumienie dla lokalnych obyczajów oraz korzystanie z niesamowitych właściwości alpejskich roślin, które obficie porastały naszą okolicę. W moim rodzinnym mieście regionalne tradycje celebrujące moc lokalnych roślin miały szczególne znaczenie.

W latach dziewięćdziesiątych dołączyłam do zespołu prowadzącego nasz rodzinny hotel, gdzie jednym z moich pierwszych zadań było opracowanie nowej koncepcji spa. Aby poprawić jakość usług, stworzyłam własną linię kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała oraz do kąpieli. Opracowując ją położyłam taki sam nacisk na wysoką skuteczność, działanie prewencyjne i holistyczne podejście do zdrowia skóry, jak i na naturalność i zrównoważony rozwój, który praktykowaliśmy w hotelu. I tak w 2003 roku wprowadziliśmy na rynek markę Susanne Kaufmann.

 

Czym jest dla ciebie filozofia clean beauty?

W moim rozumieniu określenia takie jak „czysty” czy „naturalny” znacznie wykraczają poza wysokiej jakości, naturalne i skuteczne składniki. Powinny oznaczać także przyjazne środowisku procesy, innowacyjne, nadające się do recyklingu opakowania oraz zrównoważoną produkcję, a także głęboki szacunek dla natury i ludzi.

 

Co wyróżnia kosmetyki Susanne Kaufmann?

Nasze zaawansowane i skuteczne kosmetyki zostały opracowane na bazie lokalnych, naturalnych składników aktywnych z alpejskich regionów Austrii i Szwajcarii. W każdej z receptur zastosowaliśmy maksymalne stężenie tych substancji, aby zapewnić klientom widoczne rezultaty. Dzięki głębokiemu zrozumieniu potrzeb skóry, opracowujemy własne inteligentne kompleksy, które trafiają do naszych klinicznie przebadanych, efektywnych kosmetyków. Dzięki temu produkty odżywiają cerę za pomocą optymalnie dobranej dawki składników aktywnych i wspierają jej naturalny cykl odnowy oraz mechanizmy regeneracji.

Linia odmładzających i odżywczych produktów Susanne Kaufmann do pielęgnacji twarzy i ciała oraz luksusowych olejków do kąpieli została opracowana przy wykorzystaniu najlepszych i najsilniejszych kompleksów roślinnych, zakorzenionych w bogatym dziedzictwie holistycznych rytuałów. Są one produkowane w sposób odpowiedzialny, przy użyciu nowoczesnej nauki. Tak, aby holistycznie wspierać zdrowie skóry.

 

Stawiacie na zrównoważony rozwój. Dlaczego?

To była jedna z wartości, które od samego początku leżały u podstaw naszej marki. Odpowiedzialne podejście do kwestii środowiska to nasz wyróżnik, który wpływa praktycznie na wszystko, co dzieje się w Susanne Kaufmann - od procesów produkcyjnych, przez składniki, z których korzystamy po opakowania, które wybraliśmy dla naszych wielokrotnie już nagradzanych kosmetyków.

Dla nas zrównoważony rozwój nie polega tylko na tym, że nie robimy krzywdy planecie. Nam zależy na tym, by ją aktywnie wspierać. To nieustające zobowiązanie, mające na celu ochroną i zachowanie bogactw Ziemi dla przyszłych pokoleń, które będą tu żyły, kiedy nas już dawno nie będzie.

Dążymy do tego, aby wyróżniać się najlepszymi praktykami, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Jest to stale ewoluująca podróż, a nasz niezwykle zaangażowany zespół codziennie koncentruje się na testowaniu nowych, lepszych rozwiązań.

 

Które preparaty są bestsellerami marki?

Do tej grupy należą najbardziej popularne kosmetyki do twarzy i ciała, a także produkty do domu. Wśród nich muszę wymienić kultowe serum Eye Rescue Serum, żel do mycia twarzy Purifying Cleansing Gel, peeling Enzyme Exfoliator, krem pod oczy Rejuvenating Eye Cream, serum Hyaluron Serum oraz tak bardzo lubiane masło do ciała Body Butter.

 

Czy możesz zdradzić, jakie nowości pojawią się w waszej ofercie?

Właśnie wprowadziliśmy trzy bardzo wyczekiwane produkty: serum z witaminą C - Vitamin C Complex, oczyszczający olejek do mycia twarzy Deep Cleansing Oil i figowy spray do pomieszczeń Fig Room Spray. Mam nadzieję, że ucieszycie się z naszej kolekcji zestawów upominkowych, w tym z mojego ukochanego kalendarza adwentowego (do wielokrotnego napełniania) i pięknie dobranych zestawów prezentowych na Święta.

 

 KOSMETYKI SUSANNE KAUFMANN W NASZYM SKLEPIE, przejdź....